Ростислав Фук

На Тернопільщині підозрюють жінку в організації псевдореферендуму на тимчасово окупованій території

За даними слідства, громадянка України ще у вересні 2022 року пішла на співпрацю з окупантами

Під процесуальним керівництвом тернопільських прокурорів заочно повідомлено про підозру у колабораційній діяльності жительці села Микільське Білозерського району Херсонської області. Про це повідомили у пресслужбі Тернопільської обласної прокуратури.

За даними слідства, громадянка України у вересні 2022 року пішла на співпрацю з окупантами, добровільно отримавши повноваження так званого «члена дільничної виборчої комісії № 430» для підготовки незаконного референдуму з питань зміни меж території та державного кордону України і приєднання тимчасово окупованих територій до складу рф.

Разом з іншими членами виборчої комісії колаборантка з 25 по 27 вересня 2022 року здійснювала обхід будинків мешканців у с. Микільське Херсонського району Херсонської області, закликаючи місцевих жителів підтримати приєднання тимчасово окупованої території Херсонської області до складу рф, приносячи порожні бюлетені.

Надалі, внаслідок дій підозрюваної та інших подібних їй колаборантів 27 вересня 2022 року так звана «ЦВК Херсонської області» за результатами «підрахунку» бюлетенів визнала незаконний референдум таким, що відбувся, оскільки 87.05 % від загальної кількості виборців, які взяли участь у голосуванні, проголосували за входження Херсонської області до складу рф, – йдеться в повідомленні.

Жінці оголосили за частиною 5 статті 111-1 Кримінального кодексу України.Досудове розслідування здійснює Управління СБУ в Тернопільській області.

Фото Тернопільської обласної прокуратури

Вибір читачів за тиждень

Відео