
На Тернопільщині проводять зимовий облік птахів
Працівники Національного природного парку «Дністровський каньйон» нарахували 19 видів водоплавних птахів на Дністрі між селами Виноградне та Городок

У світі триває Великий зимовий облік птахів — масштабна акція, яка дозволяє дізнатися, які види залишаються зимувати поруч із людьми, оцінити їх чисельність і залучити громадян до вивчення природи. До цієї ініціативи долучилися працівники Національного природного парку «Дністровський каньйон». Про це вони повідомили у себе на фейсбук-сторінці.
За словами науковців, традиція зимового обліку птахів виникла у 1900 році в США. Редактор орнітологічного журналу *Bird-Lore* Френк Чемпен запропонував замінити різдвяне полювання спостереженням за птахами. Ідея швидко здобула популярність через її простоту та значущість.
Працівники парку провели облік водоплавних птахів на Дністрі між селами Виноградне та Городок. Найбільш чисельним видом тут був крижень – 1000 особин. Також спостережено лебідь-шипун – 40, чапля сіра – 13, чепура біла – 10, баклан великий – 20, гоголь 2 – рідкісний зимовий гість, внесений до Червоної книги України. Крім того багато птахів траплялось на берегах та островах Дністра: синиця велика –2, синиця блакитна – 1, синиця довгохвоста – 10, гаїчка болотяна – 2, волове очко¬ –1, канюк звичайний – 4, снігур – 4, щиглик – 2, коноплянка – 200, зеленяк – 2, сорока – 1, сойка – 1, ворона сіра – 2, крук – 4.
Фахівці зазначають, що такі спостереження дозволяють вивчати зміни у популяціях птахів, розуміти вплив природних умов і розробляти ефективні заходи для їхнього збереження.
Читайте також: Дикі качки, чайки і навіть лебідь: десятки птахів зимують на Тернопільському ставі
Фото: Дністровський каньйон