Ростислав Фук

На Тернопільщині розкидатимуть приманки для вакцинації тварин від сказу

Просять не брати приманку до рук

Пероральну імунізацію диких м’ясоїдних тварин з метою профілактики та ліквідації захворювання на сказ проводитимуть протягом травня у Кременецькому районі. Про це повідомили у пресслужбі Кременецької громади.

Пероральну імунізацію здійснюють весною та восени шляхом розповсюдження принад із вакциною вручну або авіатранспортом. Наразі, у зв’язку з воєнним станом, проводять лише наземний розподіл принад на узліссях, узбіччі доріг, біля річок, сільськогосподарських угіддях тощо.

Принада має вигляд невеликих брикетів розміром 3 см на 5 см із запахом м'ясо-кісткового борошна, всередині яких капсула із вакциною. Вакцина сприяє створенню імунітету, не викликає захворювання у молодих тварин, не сприяє виділенню вакцинного вірусу зі слиною, безпечна для інших тварин, безпечна для людини та природного середовища, стабільна в польових умовах.

Прохання до мешканців району з розумінням відноситися до даного заходу та при виявленні приманок – не брати їх руками, не переносити та не руйнувати, – йдеться в повідомленні.

Довідково

Пероральна імунізація від сказу – один із способів вакцинації тварин, яких неможливо відловити, щоб вакцинувати класично (внутрішньом’язево або підшкірно). Такий спосіб вакцинації застосовують для диких та бродячих тварин, у яких після поїдання поживної принади з вакциною на 21 день формується імунітет до збудника сказу і триває мінімум 1 рік.

Читайте також: У громаді на Тернопільщині спалах сказу тварин

Дві жительки Тернопільщини заразилися сказом від домашнього кота

Фото з відкритих джерел

Вибір читачів за тиждень

Відео