Юля Вітюк

На Тернопільщині розшукують псевдоволонтерів, які просили гроші для армії

Щоб визначити шахрая, потрібно дотримуватись деяких правил.

Все частіше до жителів Тернопільщини почали телефонувати підозрілі люди, які представляються волонтерами різних організацій та просять переказати гроші на потреби української армії. Про це повідомили правоохоронці області, до яких звернулись жителі та повідомили про підозрілі дзвінки.

У ході перевірки отриманих даних, інформацію підтвердили. Працівники поліції встановили, що це робота шахраїв. Наразі проводяться оперативно-розшукові заходи щодо затримання зловмисників.

Щоб не стати жертвою таких шахраїв, правоохоронці звертаються до мешканців Тернопільщини бути обережними та дотримуватись простих правил:

У благодійного фонду, котрий займається гуманітарною допомогою та збором коштів, має бути сайт з інформацією про засновників та волонтерів, а також документи, які дозволяють їм здійснювати цю діяльність.

Перевірте, чи публікує фонд фінансові звіти про свою роботу. Справжній благодійний фонд має регулярно звітувати про те, на що витратив кошти. Звіти мають бути на сайті з чіткою періодичністю, а також бути зрозумілими.

Якщо у вас просять гроші на вулиці, навряд чи вийде стовідсотково впевнитися, що це не шахраї. Як правило, волонтери організовують аукціони, концерти та благодійні акції для того, щоб зібрати кошти.

Деякі організації на сайті чи у своїх соціальних мережах виставляють фотозвіти про передачу тих чи інших товарів, на які збиралися кошти.

В організації має бути телефон, за яким вам мусять дати відповіді на ваші запитання. Також не соромтеся ставити додаткові запитання, просити у посередників і фондів, які збирають гроші, документи, фотографії, контакти та звіти.

Фото з відкритих джерел

Вибір читачів за тиждень

Відео