Ростислав Фук

 На Тернопільщині у 2023 році семеро людей померли від СНІДу (фото)

21 травня - Всесвітній день пам'яті померлих від СНІДу 

За чотири місяці 2023 року у Тернопільській області від СНІДу померли сім людей. До Всесвітнього дня пам’яті померлих від СНІДу кампанія «Перемога у кожній клітині» стверджує – хворобу можна перемогти. 

Згідно з даними Центру громадського здоров’я МОЗ України, з січня по квітень цього року на Тернопільщині було зареєстровано 38 ВІЛ-інфікованих. Станом на 1 квітня 2023 року в області 782 людини отримують антиретровірусну терапію. 

Щодня в Україні в середньому реєструється 33 випадки захворювання на ВІЛ (вірус, що вражає імунну систему), 9 – на СНІД (комплекс захворювань, які виникають через розповсюдження в організмі вірусу імунодефіциту).

За тридцять три роки української незалежності СНІД забрав життя понад 50 тисяч українців. Водночас тисячі ВІЛ-позитивних  українців борються за життя. На знак їх підтримки до Всесвітнього дня пам’яті померлих від СНІДу, який відзначають цього року 21 травня, в Україні був представлений унікальний портрет борця з епідемією ВІЛ/СНІДу. Особливість цього портрета в тому, що його створив штучний інтелект, розмістивши на свій високотехнологічний смак у кожній клітинці фото людей, які щодня борються і перемагають хворобу.

За останні кілька років динаміка прийому антиретровірусної терапії показувала невпинний зріст. Щороку збільшувалась кількість людей, які приймали ліки, і на початок 2022-го понад 130 000 пацієнтів із ВІЛ отримували лікування. Після вторгнення росії в Україну кількість пацієнтів, які отримували лікування, на початок 2023 року становила 121 189 людей.

Повномасштабна війна значно ускладнила надання допомоги щодо ВІЛ/СНІДу. І попри це «100% Життя» продовжує програми, мотивує людей складати тести на ВІЛ, долучатися до роботи та лікування. Завдяки їх зусиллям ВІЛ-інфіковані (на підконтрольних територіях, біженці за кордоном) забезпечені терапією.

Саме ці люди, які щодня перемагають ВІЛ/СНІД в Україні попри будь-які обставини й небезпеки, склали символічний портрет ВІЛ-переможців. За його кожною клітиною криється світлина конкретної людини – так само як і за цифрами зі статистики криються конкретні люди, які щодня борються зі страшною хворобою.

Штучний інтелект на основі 772 унікальних фото команди «100% Життя» згенерував узагальнений образ. Вийшов образ «Вікторія, яка перемагає епідемію СНІДу», сумарно «намальований» близько 3-а тисячами світлин. Штучний інтелект обрав саме жіночий образ, оскільки кількість жіночих світлин була набагато більшою, аніж чоловічих – тисячі жінок працюють у медичній системі та пацієнтських організаціях України з боротьби із ВІЛ/СНІДом, – розповідає Дмитро Шерембей, голова Координаційної ради благодійної організації «100% Життя».

Фото, з яких складено образ, можна роздивитись онлайн, завантаживши повнорозмірний портрет за посиланням: https://cutt.ly/M6Bhrm9

Фото з відкритих джерел та БО «100% Життя»

Вибір читачів за тиждень

Відео