Ростислав Фук

На Тернопільщині вже другий місяць найвищий рівень захворюваності на ГРВІ в Україні

За перших ознак захворювання необхідно звернутися до сімейного лікаря, нагадують в МОЗ

В Україні 983 372 людини захворіли на гострі респіраторні вірусні інфекції (застуди, грип та COVID-19) від початку жовтня до 19 листопада. Про це повідомили у пресслужбі Міністерства охорони здоров’я України.

Як ідеться в повідомленні, це на 35,9% більше за кількість захворілих за аналогічний період сезону 2022-2023 років. Упродовж минулого тижня (з 13 по 19 листопада) зареєстровано 146 423 випадки ГРВІ, із них 80 647 – у дітей віком до 17 років. 4 259 українців госпіталізували, з них 2 036 – діти до 17 років.

Наразі перевищення епідемічного порогу високого рівня зафіксували у Тернопільській області. В Житомирській, Івано-Франківській, Львівській, Полтавській, Рівненській, Сумській та Чернівецькій областях показники захворюваності на ГРВІ – на середньому рівні. В інших регіонах України зберігається низький рівень захворюваності. 

Також упродовж тижня виявили 10 317 випадків захворювання на COVID-19, 37 випадків були смертельними. 

Нагадаємо, захворюваність на грип, ГРВІ та Covid-19 на Тернопільщині почала рости від початку жовтня.

До слова, щеплення проти COVID-19 – безоплатні для кожного українця. Зробити його можна у пунктах щеплення чи в амбулаторії через запис у свого сімейного лікаря. Медики використовують вакцини «Janssen» (виробник «Johnson&Johnson») та «Comirnaty» (виробник «Pfizer»). Також доступна вакцина проти COVID-19 для дітей з 5-річного віку (виробник «Pfizer» — вакцина «Comirnaty» для дітей).

Вакцини проти грипу корейського або французького виробництва доступні в аптеках. Обидві вакцини пройшли державний контроль якості. Крім того, кожна область отримала безоплатну вакцину для щеплення проти грипу медичних працівників.

Нагадуємо, що за перших ознак захворювання не потрібно призначати собі лікування самостійно – необхідно звернутися до сімейного лікаря. Лише лікар після огляду та аналізу стану організму може призначити ефективне лікування, – йдеться в повідомленні.

Читайте також: Захворюваність на ГРВІ та Covid-19 на Тернопільщині залишається високою

Фото з відкритих джерел

Вибір читачів за тиждень

Відео