Тамара Коблик

На Тернопільщині заборонили ловити щуку

Заборона діятиме з 15 лютого по 31 березня

З 15 лютого на Тернопільщині розпочинається заборона на вилов щуки. Про це повідомили у пресслужбі Державної екологічної інспекції у Тернопільській області. 

Щука – бажаний улов для багатьох рибалок-любителів. Та невдовзі рибалкам доведеться зробити перерву, необхідну для успішного відновлення популяцій цього цінного виду прісноводних хижаків.

Державна екологічна інспекція у Тернопільській області інформує, що відповідно до Правил любительського рибальства, затверджених наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 19.09.2022 № 700 (зі змінами), з 15 лютого по 31 березня діє заборона на добування (вилов) щуки на період її нересту.

Щука належить до небагатьох видів риб, нерестова активність якої починається раніше, при нижчій температурі води, а тому саме в цей час і підлягає особливій охороні.

За добування (вилов) щуки з порушенням Правил любительського рибальства в цей період, передбачена адміністративна відповідальність з накладенням штрафу на громадян від 34 до 170 гривень, а також відшкодування нанесених рибному господарству збитків за один незаконно виловлений екземпляр щуки в сумі 3 468 гривень.

У разі, якщо під час рибалки щука все ж піймалась на дозволені правилами рибальства знаряддя лову, необхідно її як можна безпечніше звільнити від гачка і випустити назад в природне середовище.

Фото з відкритих джерел

Вибір читачів за тиждень

Відео