Орест Сарматський

На Тернопільщині до армії просяться 17-річні юнаки (фото)

roman-shevchuk (Copy)

Тернопільщина повністю виконала план призову на строкову військову службу до лав Збройних Сил України.

Як повідомляє Армія.inform, останню у цьому році партію новобранців до української армії відправили напередодні, у навчальний центр на Львівщину. Як повідомив ТВО військового комісара Тернопільського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки підполковник Микола Бойко, окрім Збройних Сил, уже повністю виконано план призову до Державної прикордонної служби України та Державної спеціальної служби транспорту.

– Призов не простий, оскільки відбувається в умовах пандемії COVID-19. Однак усі поставлені завдання виконують вчасно. Загалом на строкову військову службу до лав Збройних Сил та інших військових формувань України з Тернопільщини восени вже відправлено понад 400 призовників, – каже т.в.о. військового комісара Тернопільського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки підполковник Микола Бойко.

За його словами, наступного тижня планується відправити до Національної гвардії України ще близько двох десятків юнаків і призов в області буде повністю завершено.

На обласному збірному пункті вирізняється юнак спортивної статури Роман Шевчук із села Ласківці Теребовлянського району (на фото). Йому нещодавно виповнилося 18 років і він попросився йти до війська. За підполковника Олександра Кравця, цей хлопець виявив бажання долучитися до армійських лав, ще коли йому не було навіть вісімнадцяти.

– Оскільки закон не дозволяє відправляти на строкову службу 17-річних юнаків, ми чекали, коли Роману виповниться 18 літ. Я знаю родину Шевчуків, які виховують дітей у патріотичному дусі, – розповідає підполковник Олександр Кравець.

Роман каже, що у їхній сім’ї четверо дітей. Вже пів року, як на строковій службі у Нацгвардії перебуває його старший брат. Як тільки вітчизняне законодавство дозволило і йому одягнути військовий однострій, він одразу відправився поповнити ряди ЗС України.

Ще один призовник – 26-річний Ярослав Дрозда з села Джурин Чортківського району, який нещодавно завершив навчання у Подільському державному аграрно-технічному університеті.

Він теж добровільно йде на військову службу.

Фото Олени Величанської

Вибір читачів за тиждень

Відео