Оксана Бучко

На Тернопільщині медичні заклади отримають 1,27 млрд грн 

Мовчан_регіони

Перша в Україні Програма медичних гарантій – перелік медичних послуг, які держава гарантує пацієнту – стартувала у квітні. У Тернопільській області 49 медичних закладів спеціалізованої (вторинної та третинної) допомоги отримали пропозиції від НСЗУ про укладання відповідного договору. За Програмою медичних гарантій лікарні області отримають 1,27 млрд грн протягом року. 

Загалом у Тернопільській області підписали договорів на 51 пакет пріоритетних послуг:

- 18 лікарень регіону уклали договори на медичну допомогу під час пологів;

- 3 лікарні надаватимуть допомогу у складних неонатальних випадках (допомога новонародженим);

- 7 лікарень надаватимуть якісну медичну допомогу у разі гострих інсультів за договорами із НСЗУ надаватимуть; 

-  4 лікарні - в разі гострих інфарктів; 

- у 19-ти лікарнях Тернопільщини будуть проводити безоплатні дослідження на раннє виявлення раку. 

Це означає, що ці заклади отримуватимуть гроші за медичні послуги, надані конкретному пацієнту. Ефективні лікарні, які обиратимуть пацієнти, зможуть збільшити своє фінансування за новою системою. Приблизно у 40 % медзакладів збільшився бюджет порівняно з минулорічним державним і місцевим фінансуванням. У 67 % закладів бюджет за Програмою медичних гарантій більший, ніж за фінансування через медичну субвенцію.  

– Національна служба здоров’я має договір з практично усіма комунальними медичними закладами, які надають весь спектр медичної допомоги, – пояснила очільниця НСЗУ Оксана Мовчан під час  онлайн-брифінгу Національної служби здоров’я України. Пацієнт із 1 квітня отримує перелік гарантованих медичних послуг і вільний вибір лікаря не лише на первинці, а і для спеціалізованої допомоги. Відтепер місце реєстрації жодним чином не впливатиме на те, де людина зможе лікуватися. Критерієм вибору місця надання послуги буде наявність медичного обладнання, якість та комфорт. НСЗУ заплатить тому медичному закладу, який обере пацієнт. Наше головне завдання – зменшити смертність українців від серцево-судинних та онкологічних захворювань, а також покращити допомогу під час пологів і неонатального періоду. На 2020 рік це пріоритетні послуги в Програмі медичних гарантій. Їм ми будемо приділяти особливу увагу.

Мовчан пл.1
Мовчан пл.1

Узагалі Програма медичних гарантій порівняно з медичною субвенцією збільшує фінансування на цілу низку медичних послуг – гемодіаліз, лікування інсульту та інфаркту, надання акушерської та неонатальної допомоги, онкологічне лікування. Уперше виділено окремі кошти на паліатив (мобільний і стаціонарний) та медичну реабілітацію. 

Для забезпечення Програми медичних гарантій спрямовано 70,4 млрд грн. Приблизно 18,7 млрд грн отримає первинна ланка, усі заклади якої (понад 1500) переуклали договори із НСЗУ. Також підписано контракти з усіма центрами екстреної медичної допомоги (в Україні їх 25), на оплату послуг яких передбачено близько 4,7 млрд грн.  

– Для пацієнтів початок реформи в усіх комунальних медичних закладах країни – це свято! Тепер ми будемо знати, які медичні послуги гарантує держава, і точно будемо впевнені, що їх оплатить Національна служба здоров’я України, – зауважила виконавчий директор БФ «Пацієнти України» Інна Іваненко. – У нас запрацює вільний вибір лікаря та можливість лікуватися у найкращих. А медична система в Україні нарешті перезавантажиться: успішними стануть ті лікарні, в яких надаватимуть якісні послуги. І це найголовніше для пацієнтів.

Inna_Ivanenko
Inna_Ivanenko

Програма медичних гарантій – це перелік медичних послуг, які держава гарантує пацієнту безоплатно. Скористатися ними може кожен громадянин України, а також особи, прирівняні до громадянства. Аби отримати доступ до безоплатних послуг, пацієнт повинен мати направлення від лікаря первинки (для цього спочатку потрібно укласти декларацію із сімейним лікарем, терапевтом чи педіатром) або лікуючого лікаря. Направлення не потрібне до гінеколога, психіатра, стоматолога та нарколога. Екстрена медична допомога надається безоплатно кожному і незалежно від наявності декларації. 

Довідка

Безоплатні медичні послуги доступні в лікарнях, що уклали договори із НСЗУ по кожній області можна знайти на сайті НСЗУ.

Перелік лікарень за областями, які визначено опорними у боротьбі з коронавірусом можна знайти на дешборді НСЗУ.

Фото, відео НСЗУ

Вибір читачів за тиждень

Відео