![](/uploads/media/ab/dd/abddc692b68ca6e09b152585b91887c4_orig_thumb.jpg)
На Тернопільщині Президента Зеленського попросили піти. Добровільно
![Основне](/uploads/media/c2/92/c2925eb591688859684561e7f6db3c9e_w960.jpg)
Звернення до керівництва держави щодо неприпустимості підвищення тарифів на комунальні послуги для населення більшістю голосів ухвалили депутати Тернопільської районної ради 8-го скликання.
Нагадаємо, позачергова сесія відбулася сьогодні, 15 січня. Депутати у приміщенні, що на майдані Перемоги, 1 у Тернополі, зібралися вранці, о 09.30.
![Президія](/uploads/media/d7/b3/d7b3a9fae942ba511c7b75e92277c30f_w640.jpg)
Засідання вів голова Тернопільської районної ради Віктор Козорог. Втім, депутати цього разу також були доволі активними. Очевидно тема тарифів і причина виникнення «газової кризи» в Україні збурила не лише звичайних громадян. Наприклад, у фракції «Голосу» переконані, що підвищення тарифів у час пандемії та обмежень просто знищить народ.
![Голос1](/uploads/media/dc/72/dc7256e4dd91c1ac83a02f50159yz79a_w960.jpg)
– Якщо людей не почують, причому не лише у питанні тарифу, фракція «Голосу» в районній раді ініціює своєрідний флешмоб щодо прямих звернень до Президента від місцевих рад, із пропозицією гаранту добровільно скласти свої повноваження, – написав на своїй сторінці у «Фейсбуці» депутат Андрій Шкула. – Чому? Тому, що проблема із тарифами – це лиш один епізод недолугої державної політики, що бере свій початок саме від «слуги народу».
Відповідно, за ініціативи цієї фракції у райраді доповнили проект звернення щодо тарифів одним цікавим пунктом: «Звернутися до Володимира Зеленського із пропозицією добровільно піти у відставку». Цю ідею підтримали 33 політики із різних фракцій.
![Голос2](/uploads/media/ec/59/ec597661c62ee8fc886876f01b6d0490_w960.jpg)
У повідомленні також йдеться (цитуємо): «…Так, місцеві ради не мають правових підстав говорити про імпічмент, але ради можуть звертатися до Президента і висловлювати свою позицію та позицію виборців. Можливо, такі меседжі трохи приведуть Володимира Олександровича до тями і нагадають, що він повинен працювати на користь держави!».
![Свобода](/uploads/media/dc/bc/dcbc814f175e2c499ca5238e26ddde25_w960.jpg)
Текстом ухваленого звернення у «Фейсбуці» поділився свободівець Володимир Бобко. На його думку, підвищення тарифів для населення – це чергове знущання влади над українцями. Мало того, що людям не дозволяють працювати, постійно впроваджуючи заборони і локдауни, то тепер, мовляв, ще й встановлюють необґрунтовані ціни на комуналку.
– Україна може повністю себе забезпечити газом власного видобутку, – наголошує Володимир Бобко. – Але чомусь ціни на газ постійно зростають. Ба більше, українців змушують тепер платити і за його транспортування… Органи державної влади навіть не думають про пошук реальних механізмів підтримки громадян, а навпаки, створюють умови, які кидають людей за межу виживання. Ситуація, що склалася, провокує соціальні вибухи та масові протести по всій державі.
![Звернення](/uploads/media/3d/fb/3dfb9fb47bdcc5f6372905e2d2cf5d59_w320.jpg)
Керівник фракції «Європейська Солідарність» Віктор Шумада також висловив свою думку про нинішню кризу.
– Уряд, який не дбає про своїх громадян, має піти у відставку! – вважає політик. – Необґрунтоване підняття тарифів на газ, електроенергію та воду для населення – це геноцид українців у період пандемії коронавірусу!
Шумада
До речі, очікувано підтримали це звернення також депутати від ВО «Батьківщина». Отже, 38 депутатів Тернопільської районної ради біли «за». Що цікаво, на початку засідання у залі зареєструвалися 44 представники від різних партій.
Фото зі сторінки Тернопільська районна рада, а також зі сторінок депутатів у соціальній мережі «Фейсбук»