![](/uploads/media/ff/b0/ffb061c1e34ea1cbaef70880bac7f286_orig_thumb.jpg)
На Тернопільщині щодня фіксують близько 20-ти смертей, спричинених COVID-19 (фото)
![Паничев](/uploads/media/6d/1d/6d1d70cfcdd2bdfb908a12f73f3418b0_w960.jpg)
Середня кількість лабораторно підтверджених випадків на добу на Тернопільщині нині сягає 500-600. Число людей, які померли, – близько 20-ти осіб щодня. Оскільки попереду – Великодні свята, городян попросили в цей період бути особливо обережними.
Йшлося про це сьогодні, 7 квітня, під час онлайн-засідання міського Штабу з ліквідації медико-біологічної надзвичайної ситуації на території Тернопільської громади. Власне, там експерти прийняли чимало важливих рішень.
![Надал](/uploads/media/dd/e1/dde17f9d633e23a36dfea1348c247059_w960.jpg)
– Дуже багато залежить від розуміння наших людей, – наголошує міський голова Сергій Надал. – Але враховуючи те, що йде збільшення числа не тільки зареєстрованих хворих, а й померлих, очевидно, нам доведеться вводити додаткові обмежуючі заходи. Усе – аби стримати інфекцію і не допустити переходу у «червону» зону.
Причини для побоювань були, адже епідеміологічна ситуація в регіоні щодо рівня захворюваності на COVID-19 – дійсно погіршується.
– В області епідситуація залишається стабільно складною, – каже лікар-епідеміолог Володимир Паничев. – На підтвердження такої оцінки я наведу окремі дані. Так, щоденна захворюваність в області реєструється на високих цифрах. Середня кількість лабораторно підтверджених випадків на добу у нашому краї сягає 500-600, а серед випадків підозр – близько 1 500 за останні дні.
За словами експерта, зростає і число людей, які продовжують хворіти. Наприклад, вранці 7 квітня кількість хворих на COVID-19 складала 10 163 особи.
– Число летальних випадків також, на жаль, зростає, – додає Володимир Паничев. – Так, за останні 3 дні середня кількість людей, які померли, сягає 20-ти чоловік. Показник інцидентності в області наразі складає 702 випадки на 100 тис. населення, у той час, як у Тернополі, – 874,9 на 100 тис. населення. Також ми перевищуємо порогові значення за двома показниками, що визначають приналежність території до певного рівня епідеміологічної небезпеки.
![Штаб2](/uploads/media/14/fb/14fbfff79a4431fbfbb6b05359e989de_w960.jpg)
Зокрема, за його словами, ми маємо перевищення порогу захворюваності на грип та ГРВІ. Він має бути не вищий 100%, в області зараз ж 201,3%.
– Перевищили ми і коефіцієнт виявлення випадків інфікування за день: він не має перевищувати 20%, проте в області цей показник уже складає 22%, – пояснює лікар-епідеміолог. – Зауважу, у місті серед хворих переважають люди активного віку – від 30 до 65 років, їхня частка – 69,3% за останні 10 днів, в області – 66,2%.
Щодо статистики захворюваності на COVID-19 серед дітей до 17 років, то в місті питома вага інфікованих дітей становить 3,2%, у той час, як в області, цей показник сягає 6,2%. Показник кількості хворих у віці 65+ у Тернополі складає 15,1% за останні 10 днів, в області – понад 16%.
– Нагадаю, це – група ризику, яка врешті складає і високі показники летальності, – нагадує фахівець.
Оскільки попереду – Великодні свята, Володимир Паничев вирішив привернути увагу тернополян до санітарних вимог, що можуть зберегти комусь здоров’я, а комусь – і життя. На думку медика, нині варто уникати масових скупчень людей і неухильно дотримуватися карантинних вимог, перебуваючи у громадському транспорті, торговельних закладах та інших громадських місцях. При перших симптомах нездужання не варто гаяти час, а слід відразу звертатися до свого сімейного лікаря.
Фото з трансляції засідання Штабу на сторінці Сергія Надала у фейсбуці