На Тернопільщині у ставку знайшли тіло чоловіка
Бути обережними на воді закликають жителів Тернопільщини рятувальники. Так, 7 серпня в м. Хоростків Густинського району під час відпочинку на місцевому ставку зник під водою житель с. Говилів Теребовлянського району, 1985 року народження. Згодом його тіло знайшли у воді.
Повідомлення про надзвичайну подію рятувальники отримали від чергового ГУ НП в області о 21:09. Для встановлення обставин до місця події вирушив оперативний черговий Гусятинського районного відділу Управління ДСНС в області.
Зранку, 8 серпня, обстеживши водойму, фахівці ДСНС виявили тіло чоловіка. Обставини загибелі наразі з’ясовують правоохоронці. За попередніми даними, до трагедії призвело необережне поводження під час купання, повідомляє пресслужба управління ДСНС в області.
Тож управління ДСНС України у Тернопільській області вчергове застерігає громадян поводитись на водоймах так, як вимагають заходи безпеки:
- Купатися краще вранці або ввечері, коли сонце гріє, але немає небезпеки перегрівання. Температура води повинна бути не нижче 17-19 градусів за Цельсієм, у більш холодній - перебувати небезпечно. Плавати у воді не більше 20 хвилин, причому цей час повинен збільшуватись поступово, починаючи з 3-5 хвилин. Не слід доводити себе до ознобу. При переохолодженні можуть виникнути судоми, припинення дихання, втрата свідомості. Краще купатися декілька разів по 15-20 хвилин. Не можна входити та пірнати у воду після тривалого перебування на сонці. Периферичні судини сильно розширені для тепловіддачі. При охолодженні у воді настає різке рефлекторне скорочення м’язів, що веде за собою припинення дихання.
- Уникати купання у невідомих вам та спеціально не визначених для цього місцях. Якщо поблизу немає обладнаного пляжу, безпечне місце для купання необхідно вибирати з поступовим схилом та твердим чистим дном. У воду слід заходити обережно.
- Не влаштовувати грубі ігри на воді, підпливаючи під тих, хто купається, хапати їх за ноги, «топити», подавати помилкові сигнали про допомогу та ін..
- Ні в якому разі не заходити у воду в нетверезому стані.
- Уникати купання наодинці. Адже у випадку біди – ніхто не зможе прийти вам на допомогу
- Не залишати поблизу водойм дітей без нагляду дорослих. Діти повинні купатися лише під наглядом батьків.
- Дуже обережно плавати на надувних матрацах, автомобільних камерах і надувних іграшках! Вітром або течією їх може віднести дуже далеко від берега, а хвилею – захлеснути, з них може вийти повітря і вони втратять плавучість.
- Ніколи не пірнати в незнайомих, спеціально необладнаних місцях. Навіть якщо напередодні це місце було безпечним для стрибків, то за ніч могли щось вкинути у воду або течією могло принести корчі.
- Не запливати далеко, тому що можна не розрахувати своїх сил.
- Купання із маскою, трубкою і ластами, потребує обережності. Не плавати з трубкою при сильному хвилюванні води.
- Плавати треба тільки уздовж берега та обов’язково під постійним наглядом, щоб вчасно могла прийти допомога при потребі.
- Не наближатися до суден, човнів і катерів, які пропливають поблизу.
Рятувальники наголошують, що порушення саме цих правил є найчастішою причиною загибелі на воді.
Фото MNSTERNOPIL