Тамара Коблик

За збирання березового соку без дозволу – штраф: жителям Тернопільщини нагадують правила

Заготівля деревних соків у межах населених пунктів є порушенням природоохоронного законодавства

З середини березня в Україні розпочинається збір деревних соків – одних з цінних та поживних лісових продуктів. Масово його заготовляють постійні лісокористувачі, а також підприємці, які отримують для цього спеціальний довіз – лісовий квиток. Такий документ дає право на добування соку у відведених місцях з дотриманням встановлених правил заготівлі. Однак, в межах населених пунктів така діяльність заборонена. Про це нагадують у Державній екологічній інспекції у Тернопільській області.

Заготівля деревних соків у межах населених пунктів є порушенням пункту 4.2. «Правил утримання зелених насаджень в населених пунктах», відповідальність за яку передбачено ст. 152 КУпАП та тягне за собою накладення штрафу на громадян від 850 до 1700 грн, - йдеться у повідомленні відомства.

Ст. 66 Лісового кодексу України (загальне використання лісових ресурсів) передбачено, що громадяни мають право в лісах державної та комунальної власності, а також за згодою власника в лісах приватної власності вільно перебувати, безоплатно без видачі спеціального дозволу збирати для власного споживання дикорослі трав'яні рослини, квіти, ягоди, горіхи, гриби тощо, крім випадків, передбачених цим Кодексом та іншими законодавчими актами України, однак не передбачено заготівлю деревних соків.

За самовільну заготівлю деревних соків в лісах передбачено відповідальність ст. 70 КУпАП та тягне за собою накладення штрафу на громадян від 17 до 51 грн, - нагадують в екоінспекції.

Фото з відкритих джерел

Вибір читачів за тиждень

Відео