Орест Сарматський

Названо ТОП-30 корупційних схем у земельній сфері (Агроновини)

1101 (Copy)

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) виявило найбільш розповсюджені корупційні схеми у земельній сфері.

Про це повідомляє пресслужба Національного агентства з питань запобігання корупції, пише agronews.ua.  Отож, ТОП-30 розповсюджених корупційних схем у земельній сфері: 1.Зловживання під час видачі та анулювання сертифіката інженераземлевпорядника (інженера-геодезиста) 2.Конфлікт інтересів при складанні документації інженерами-землевпорядниками 3.Безкоштовна передача земельних ділянок фіктивним житлово-будівельним кооперативам 4.Корупційна зміна цільового призначення земельної ділянки 5.Зловживання при укладанні договорів про спільну діяльність (спільну обробку ділянки) 6.Передача прав на земельну ділянку в обхід процедури аукціонів 7.Протиправна забудова на землях, які передані підприємствам, установам та організаціям на праві постійного користування 8.Відмова від права постійного користування земельною ділянкою на користь третіх осіб 9.Незаконне виведення особливо цінних земель через механізм отримання ділянки для обслуговування будинку 10.Продаж інформації про місцерозташування вільних земельних ділянок 11.Погодження відведення земельної ділянки за процедурою безоплатної приватизації за неправомірну вигоду 12.Підроблення рішень органів місцевого самоврядування про відведення земельної ділянки 13.Зловживання правом безоплатного отримання земельних ділянок та «повторна приватизація» 14.Залучення фіктивних заявників для виведення земельних ділянок шляхом використання механізму безоплатної приватизації 15.Використання земельних пільг учасників бойових дій у корупційних схемах 16.Зловживання під час здійснення контрольних (наглядових) функцій у сфері земельних відносин та землеустрою 17.Отримання неправомірної вигоди за реєстрацію земельної ділянки 18.Маніпуляції при прийнятті рішень щодо погодження експертизи землевпорядної документації, продаж «позитивних» висновків 19.Зловживання під час проведення агрохімічної паспортизації земель 20.Зловживання при видачі спецдозволів для зняття та перенесення родючого шару ґрунту 21.Підроблення результатів ґрунтових обстежень задля відчуження особливо цінних земель 22.Маніпуляції під час визначення ставки орендної плати за користування землями державної та комунальної власності 23.Користування земельною ділянкою після закінчення строку дії договору оренди землі за неправомірну вигоду 24.Вплив зацікавлених осіб на проведення земельних торгів для перемоги заздалегідь узгодженого учасника 25.Внесення неправдивої інформації про земельний лот з метою уникнення конкурентної процедури аукціону 26.Фальсифікація результатів земельних торгів шляхом виставлення на торги «спаринг-партнера» 27.Самовільне зайняття земель державної та комунальної власності «за згоди» посадових осіб 28.Знищення актів на землю в архівах кадастру 29.Тіньове розпорядження землями лісогосподарського призначення 30.Незаконне відчуження земель водного фонду

В Україні кліматичні зміни призвели до змін у розвитку посівних

Глобальне потепління і зміни клімату зроблять свою підступну справу.

Сьогодні фактично будь-який дощ супроводжується ураганним вітром, що ламає дерева і зриває дахи будинків. Річки пересихають. Це все процеси незворотності кліматичних змін.

Про це повідомляє пресслужба Національної екологічної ради України, пише agronews.ua.

Навесні рівень води в річках через сніг, що випав буде в нормі, а в заплавах, можлива весняна повінь, особливо це стосується не зарегульованих річок. Повінь не буде катастрофічною і не призведе до руйнівного підтоплення господарств. Справа в тому, що перед тим як випав сніг не було сильних морозів і земля не промерзла. Тому грунт буде в достатній мірі вбирати в себе воду. Тільки в Карпатському регіоні річки виходитимуть з берегів. Це станеться через масову вирубку лісу. Адже ми всі знаємо, що кожне дерево акумулює біля себе понад чотириста літрів води. Нема дерева і вода не стримувана нічим, перетворюється в смертельний потік, який руйнує все на своєму шляху. Так само виходу з берегів гірських річок сприятиме те, що на багатьох з них розібрано русло. Камінь кругляк вибрали на продаж. Очікується, що 2021 рік буде значно тепліше попереднього, який до слова, побив рекорди за кількістю днів у році з температурою вище 30°С. Потепління стрімко відбувається в північних регіонах України. При цьому степ атакує посуха. На думку фахівців, такі кліматичні зміни можуть викликати передчасне дозрівання ярих сільськогосподарських культур і одночасно знизити їх врожайність. Тривалість активної вегетації рослин вже виросла в середньому на 10 днів. За останні двадцять років з карти України зникло більше десяти тисяч малих річок. На місці мальовничих чистих швидких потоків, сьогодні висохлі канави… Це все процеси незворотності кліматичних змін. Плюс до цього - повна людська байдужість.

Вибір читачів за тиждень

Відео