Німецький архітектор майже 260 років тому спроектував церкву на Тернопільщині, де нині зберігаються раритети світового ґатунку (фоторепортаж)
Одна із добре збережених сакральних пам’яток Тернопільщини - церква святої Покрови у Бучачі.
- Збудували її у 1764 році за проектом Йогана Шільцера, німецького архітектора, інженера, військовика, який працював у Галичині, - розповіла нашому кореспонденту керівник громадської організації «Бучач-Тур» Світлана Борак. - Кошти і матеріали на церкву виділяв фундатор Микола Потоцький.
Внутрішнє оздоблення – різьблені вівтарі з фігурними скульптурами виконав скульптор Іоан Георг Пінзель. Це – амвони та бічні вівтарі святого Миколая і Вознесіння Богородиці з алегоричними постатями Віри, Мудрості, Мужності і святого Товія. В головному та бокових вівтарях Пінзелю належать антепендії «Подорож в Емаус», «Чудо святого Миколая», «Відсічення голови Іоана Предтечі», - каже Світлана Борак.
За її словами, Іоан Пінзель у Покровській церкві в Бучачі виконав також царські врата, які не збереглися до наших днів і дияконські двері з рельєфними зображеннями «Ангела хоронителя» й «Благовіщення».
Фото автора