Орест Сарматський

Одразу 9 редакторів районок з Тернопільщини пішли у «вільне плавання»

gazeta01

Уряд затвердив перелік комунальних газет, які роздержавлюються першочергово

Кабінет Міністрів України прийняв постанову «Про затвердження Переліку друкованих засобів масової інформації та редакцій, реформування яких здійснюється на першому етапі», а отже визначено перелік видань, що будуть реформуватися першочергово.

Як повідомляє сайт Національної спілки журналістів України,  до згаданого переліку увійшло 244 редакції з усіх областей України. – Згідно з Законом органи влади і місцевого самоврядування виходять зі складу засновників чи співзасновників друкованих ЗМІ. Відтак чиновники будуть позбавлені можливості впливати на редакційну політику, користуватись, так званим телефонним правом. Це ще один крок до незалежності ЗМІ і зміцнення свободи слова в країні, – зазначає голова Державного комітету з питань телебачення і радіомовлення Олег Наливайко. – Більшість редакцій позитивно сприймають ідею самоврядування і відповідальності за свої газети, вони зважують свої сили й економічно готові до майбутнього самостійного життя. Успішність першого етапу є справою честі органів влади, редакцій, громадськості.

 – Нарешті українська влада, Кабмін, дають чіткий сигнал того, що реформа з роздержавлення комунальних ЗМІ є незворотною. І сотні наших колег вже працюватимуть у новому статусі – можливо, з певними випробуваннями, однак повністю незалежними від влади та зорієнтованими  в першу чергу на потреби аудиторії, – прокоментував перший секретар НСЖУ Сергій Томіленко.

Наразі НСЖУ проводить консультації з Держкомтелерадіо та погоджує проведення великої конференції для видань – учасників пілотного етапу реформування.

У згаданому переліку друкованих засобів масової інформації та редакцій, реформування яких здійснюється на першому етапі – 9 районок з Тернопільщини. Це -  редакція газети

«Нова доба» з Бучача, збаразька газета «Народне слово», редакція газети Чортківського району «Голос народу», редакції районних комунальних газет «Земля Підгаєцька», «Вільне слово» з Козови, «Новини Шумщини», «Гомін Волі»з Підволочиська, «Діалог» з Кременця, «Чортківський вісник».

Фото – з вільних джерел

Вибір читачів за тиждень

Відео