Під занавіс каденції облрада запроваджує нову відзнаку

Пропозицію щодо заснування звання «Почесний громадянин Тернопільської області» вніс голова обласної ради Василь Хомінець. Запроваджується відзнака для громадян, які зробили вагомий особистий внесок у розвиток Тернопільщини у різних галузях.

Це, зокрема, сфери економіки, науки, освіти, мистецтва, охорони здоров’я, спорту, відродження та примноження надбань національної культури, створення матеріальних і духовних цінностей, миротворчу, доброчинну діяльність, бойову звитягу, мужність і відвагу при рятування людей, ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій та стихійного лиха.

Згідно із положенням, відзнака “Почесний громадянин Тернопільської області” є вищим знаком вдячності територіальних громад області мешканцям краю та, як виняток, інших регіонів України і громадянам інших держав, які зробили значний особистий внесок у соціально-економічний та культурний розвиток краю. Право  присвоєння звання почесного громадянина належить винятково Тернопільській обласній раді і реалізується у формі прийняття відповідного рішення ради.

Передбачається, що це звання присвоюватиметься щорічно не більш, як трьом особам. Вони будуть нагороджуватися нагрудним знаком “Почесний громадянин Тернопільської області” із врученням відповідного посвідчення та з виплатою разової грошової винагороди у розмірі 10 мінімальних заробітних плат.

“Серед мешканців області є багато достойників на таке високе звання. Завдання влади – пошановувати тих людей, які  прославляють наш край, докладаються для його розвитку, мають активну громадянську позицію”, – наголосив Василь Хомінець.

Прес-служба обласної ради

 

Вибір читачів за тиждень

Відео