Віра Олександрович

Податок на нерухомість жителі Тернопільщини платять за 2019 рік, тому жодних «карантинних» пільг немає

Нерухомість

Майже 31 млн грн податку на нерухомість уже отримали в громадах на Тернопільщині. Що цікаво, основними платниками є саме юридичні особи. І «карантинні» нововведеннями поки що не діють ні для них, ні для фізосіб.

Про це повідомили у Секторі комунікацій ГУ ДПС у Тернопільській області.

- Власники нерухомості впродовж 4-х місяців спрямували до місцевих бюджетів Тернопілля аж 30 млн 929,3 тис. грн податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, - уточнюють у податковій. - Це перевищило очікувані надходження на 71,7%. Тож територіальні громади додатково отримали 12 млн 912 тис. грн.

Порівняно з відповідним періодом торік сплата податку зросла на 108,3 тис. грн.

- Основними платниками є юридичні особи, - визнають у податковій. - Адже частка сплаченого ними податку на нерухомість перевищує 90%. Відтак вони перерахували до місцевих скарбниць 27 млн 947,2 тис. грн, а це - на 13 млн 636,3 тис. грн більше, ніж очікували, або «плюс» 95,3%.

Фізособи наразі сплатили 2 млн 982 тис. грн податку, що також перевищує відповідні надходження минулого року. Додаткова сума - 319,5 тис. грн.

- Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки – один із основних платежів, що наповнює місцеві скарбниці, оскільки спрямовується туди в повному обсязі, - нагадують податківці. - Сплачують його власники житлової та нежитлової нерухомості – юридичні і фізичні особи.

Принагідно у податковій нагадали: «карантинними» нововведеннями передбачили звільнення із 1 березня до 30 квітня 2020 року від сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, нежитлової нерухомості, що належать фізособам. Проте цьогоріч контролюючі органи таким платникам нараховують податок на нерухомість за 2019 податковий (звітний) рік. Відтак вимоги щодо звільнення від оподаткування, передбачені новаціями, будуть враховані при нарахуванні платежу за об’єкти нежитлової нерухомості у 2021 році за 2020 податковий (звітний) рік.

Фото із відкритих джерел

Вибір читачів за тиждень

Відео