Полювання на білого. На Тернопільщині справжній грибний бум (фоторепортаж)
На Тернопільщині справжній грибний бум! Особливо щастить із тихим полюванням мешканцям північних районів – Шумщини та Кременеччини.
Цьогорічна осінь настільки щедра навіть на білі гриби, що за ними не потрібно їхати у Карпати. Найбільше назбирати їх можна, поєднавши приємне з корисним, у Антонівцях, Стіжку та Іловиці (Шумський район). Заразом й навідатися в унікальний музей під відкритим небом: будівля штабу, каплиця, кладовище воїнів УПА, які відреставрували до 50-річчя УПА в 1992 році.
– У гриболовлі цієї осені щастить навіть початківцям, – розповіла кременчанка Світлана. – За якихось дві години неквапливої прогулянки лісом ми утрьох знайшли 35 білих грибів, це близько 2 кг. На базарі за кілограм просять 80-100 грн.
– Навіть не знаючись на місцях із грибницями можна гарно поповнити запаси на зиму, – запевняють місцеві мешканці.
Що цьогорічний грибний сезон найвдаліший за останнє десятиліття підтверджують й працівники лісового господарства.
– Чимала кількість дощів та тепла погода сприяють росту грибів, – каже Олександр. – З порожніми кошиками до дому ніхто не повертається.
Дістатися грибних місць Тернопільщини найпростіше через Кременець, на вул. Дубенська звернувши на Рівненську трасу. Та вперше до Антонівецьких лісів без досвідченого супроводу вирушати не варто. Краще взяти з собою когось із місцевих.
Шукати біляки варто у середньовікових лісах з моховим та лишайниковим покривом. «Вполювати» можна й у хвойних лісах з ялини, ялиці та сосни, там – найбільші урожаї спостерігаються біля дерев у віці 20-25 років.
Оптимальна температура плодоношення у вересні – 8-10ºС. Перші білі гриби іноді знаходять ще в кінці квітня – на початку травня. Найпізніші знахідки реєструвалися в кінці грудня. Так, наприклад, в 1974 році в Житомирській області, білий гриб був знайдений напередодні нового року, 29 грудня.
Олена ІЛИНИЧ