Порушники міграційного законодавства на Тернопільщині сплатили 200 тисяч гривень
Операцію «Мігрант» проводять на Тернопільщині з початку березня працівники міграційної служби області спільно із правоохоронцями. За цей час виявили 52 нелегальних мігрантів та 144 порушення законодавства у сфері прав іноземців та осіб без громадянства.
- Ми прийняли 51 рішення про примусове повернення іноземців додому, 30 із них уже виконали, - розповів під час брифінгу начальник УДМС України в Тернопільській області Ярослав Давибіда. – Рішення про примусове видворення прийняли щодо двох іноземців. Один із них покинув територію України згідно з рішенням суду. Інший перебуває у пункті тимчасового перебування іноземців.
Після примусового видворення іноземцям закритий в’їзд у країну на 5 років. Найчастіше порушують міграційне законодавство громадяни країн безвізу – Молдови, Росії, Узбекистану. Також інші порушники – це іноземні студенти.
- Нагадуємо, що іноземці, які в’їхали на територію України з країни із безвізовим порядком, можуть перебувати тут не більше 90 днів протягом 180 днів. Безвіз не дає права на господарську, комерційну діяльність, працевлаштування чи навчання, - зазначила заступник начальника УДМС України Тетяна Лобач. – Ті іноземці, які мають право на постійне проживання в Україні, повинні виробити посвідку протягом 15 робочих днів. Вона діє протягом року або довше у випадку навчання, роботи чи реалізації міжнародних проектів. Після документування посвідками іноземці повинні впродовж місяця зареєструвати своє місце проживання. Сьогодні також переходять на ID-картки для посвідки. Тож книжечку потрібно обов’язково замінити перед виповненням 25 років та 45 років. Для обміну посвідки чи перед покиданням території країни іноземцям потрібно звернутись у міграційну службу не пізніше, ніж за 15 робочих днів до закінчення дії документу.
Протягом двох з половиною місяців в області порушники міграційного законодавства сплатили 200 тисяч гривень штрафу. Порушення можуть стосуватися не лише іноземців, а й громадян України. У такому разі мова йде про невжиття заходів щодо забезпечення своєчасної реєстрації іноземців (Ст. 205 КУпАП), порушення порядку працевлаштування, прийняття їх на навчання, надання житла (Ст. 204 КУпАП).
Фото автора