20 травня в історії Тернопільщини
Цього дня народилися:
український громадський діяч, меценат Михайло Байрак (1900, с. Гадинківці, нині Гусятинського району -рік і місце смерті невідомі).
співак (бас-баритон), педагог, громадський діяч, заслужений артист УРСР Роман Бойко (1942, с. Скоморохи Тернопільського району);
учасник національно-визвольних змагань, районний провідник ОУН Микола-Мірко Думанський (1915, с. Романівка Теребовлянського району – 22. 11. 1950);
журналіст, громадський діяч Анатолій Ляпін (1949 р, с. Просівці Підволочиського району);
журналіст, публіцист Ганна-Надія Моховик (1957, с. Біла Чортківського району);
громадський діяч, військовик Ярослав Онуферко (1912, м. Тернопіль – 07. 01. 1991, м. Едмонтон, Канада);
депутат міської ради Тернополя Назарій Редьква (1989, м. Тернопіль).
юрист, волонтер Логістичного центру допомоги бійцям АТО Христина Феціца (1984, м. Тернопіль);
Цей день в історії Тернопілля:
20 травня 1699 року - власник Бучача стражник великий коронний Стефан Потоцький (молодший) видав грамоту-привілей для єврейської громади Бучача, в якій визначались права та обов'язки представників цієї етнічної громади міста.
20 травня 1990 року — у Підгайцях відкрито пам'ятник Тарасові Шевченку.
20 травня 2000 року – помер педагог, фольклорист, краєзнавець, літературознавець, композитор і диригент, громадський діяч, уродженець с.Жуків Бережанського району Василь Подуфалий. Видав близько 20 книг. Збирав, упорядковував пісні, писав свої. Досліджував творчість Б. Лепкого.
20 травня — Всесвітній день метрології. Це свято знаменує собою підписання «Метричної Конвенції», яке відбулося 20 травня 1875 року. Тоді в Парижі була офіційно створена Міжнародна організація мір та ваг. Конвенцію про її створення підписали представники 17 країн. Серед них були і москалі, оскільки Петербурзька Академія наук стала однією з ініціаторів цього заходу.
Зараз до складу Міжнародної організації мір і ваг входять 50 країн. Всі вони дотримуються стандартів вимірювальних наук, які використовуються в промисловості, медицині, комерційній діяльності та у побутовій сфері.
Приводом для появи цього свята фактично стало прийняття міжнародної системи одиниць вимірювання. У неї включені норми таких мір, як кілограм, метр, одиниця іонізуючого вивчення і електричний опір.
День банківських працівників відзначається в Україні щорічно 20 травня. Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль банківської системи та значний внесок працівників цієї галузі в розвиток економіки держави та забезпечення фінансової стабільності…» згідно з Указом Президента України «Про День банківських працівників» від 6 березня 2004 р. № 316/2004.
Щорічно 20 травня лікарі всього світу, які спеціалізуються в травматології та ортопедії, відзначають своє професійне свято.
Травматологія — мати всіх хірургічних спеціальностей, один з найдавніших розділів клінічної медицини, історія якого налічує багато століть. З початку зародження цивілізації і до сьогодні людство страждає від поранень і каліцтв. Саме готовність лікарів-травматологів прийти на допомогу зберігає життя і здоров’я у випадку банальної необережності чи спланованих пошкоджень.
Щорічно 20 травня своє професійне свято відзначають люди вельми рідкісної професії - перекладачі-дактилологи, або сурдоперекладачі. Всі ці назви відносяться до фахівців, які допомагають глухим і слабочуючим людям розуміти звернені до них фрази і вести діалог з оточуючими.
Іменини сьогодні святкують Антонида, Давид, Йосип, Тадей, Стефан, Сидір.