Проект для переселенців активно функціонує у тернопільському благодійному фонді (фото)
Показники залучення українців до благодійних проектів у 2016 році впали, тож ми перемістились у рейтингі Charity Aid Foundation на 106-ту сходинку. У той же час невоєнна благодійність нарощує оберти серед волонтерів у різних містах. Представники благодійного фонду «Карітас» у Тернополі помічають збільшення активності люедй, які долучаютсья до реалізації таких проектів.
- Приємно, що тернополяни стали більш відкриті до чужих потреб, - розповідає керівник соціальних проектів БФ «Карітас» Наталія Мазник. – Вони цікавляться благодійною діяльністю, готові долучатись до заходів. Також стали постійними у допомозі з потрібними речима.
У «Карітасі» продовжує функціонувати один з проектів, який почали після Майдану – допомога переселеним особам.
- Цей проект в області ми розпочали одні з перших, - продовжує пані Наталія. – Одразу помітили активну підтримку підприємців та волонтерів. Ця діяльність не припинилась і досі. Ми допомагаємо переміщеним людям отримати необхідіні речі, а також залучаємо дітей з таких сімей до різноманітної культурної діяльності.
Також працівники фонду задіяні у проектах з літніми людьми, підлітками із проблемних сімей, із молоддю з обмеженими можливостями. У приміщенні з понеділка по п’ятницю працює їдальня для потребуючих людей. Щодня туди приходить поїсти 70-100 осіб. Також відкритий стоматологічний кабінет, де лікуються соціальнонезахищені верстви населення. На базі фонду можна скористатись послугами пральні. А нещодавно до першого вересня працівники складали шкільні портфелі для потребуючих дітей.
- Така діяльність надихає. Ти бачиш щасливі очі людей, які чекають на допомогу, - додає керівник соціальних проектів у «Карітасі». – Дехто з молодих людей після того, як закінчує перебувати у нас на обліку, починає співпрацювати з нами. На сьогодні ми ведемо 58 підлітків із проблемних сімей. Проводимо для них бесіди, пробіги та інші акції, до яких залучаємо студентів. А також відвідуємо 55 літніх людей, деякі з яких прикуті до ліжка. У цьому проекті в нас залучені медсестри. Окрім того, у штаті маємо соціального педагога та психолога, які працюють із молоддю з обмеженими можливостями.
До слова, допомога «Карітасу» у Києві показала неабияку активність бізнесменів, які долучаються до благодійності. Так, за інформацією сайту nachasi.com у проекті UberGiving у 2016 році авто для передачі речей викликало 6,5 тисяч краян.
Фото з відкритих джерел