![](/uploads/media/9d/20/9d203ba81b51a8ca6622ab426934ed9c_orig_thumb.jpg)
Письменниця й публіцистка Олександра Гнатюк - перша лауреатка Літературної премії імені Іди Фінк
![1635086455](/uploads/media/6a/7f/6a7f2c014cba8721d877dd8853178961_w320.jpg)
Протягом 22-23 жовтня в Збаражі проходив Міжнародний літературно-мистецький фестиваль «Повернення Іди Фінк», на якому відбулась урочиста церемонія оголошення лауреата Літературної премії імені Іди Фінк «Творчість заради порозуміння між людьми і народами.
![1635086509](/uploads/media/d0/7a/d07a2a1a9cb6b73f1c79737bd7c43519_w320.jpg)
Першим лауреатом цієї премії стала Олександра Гнатюк (Оля Гнатюк) – письменниця, популяризатора української літератури, публіцистка, перекладачка, голова Товариства промоції української культури в Польщі польської в Україні.
- Премію засновано Збаразькою міською радою та громадськістю Тернопільщини, з метою відзначення талановитих авторів, чия творчість обстоює цінності гуманізму, міжнаціонального діалогу, взаємоповаги та порозуміння між людьми та народами, а також збереженню мультикультурної спадщини України, – повідомлять на офіційній сторінці Гельсінської ініціативи – ХХІ.
Відзначено книгу авторки «Відвага і страх».
![1635086491](/uploads/media/3d/56/3d569e2caa8c69ea6796f2116f579826_w320.jpg)
На жаль, пані Олександра не змогла приїхати до Збаража у дні проведення фестивалю. Втім вона звернулася з екрану до його учасників з вітальною промовою. А вже невдовзі символічний диплом та статуетку лауреата премії, які наразі було продемонстровано аудиторії, буде надіслано їй.
Іда Фінк - письменниця, уродженка Збаража, якій вдалося пережити Голокост.
Фото з допису