Радіацію у Тернополі вимірювали... гімназисти (фото)
Нещодавно учні Тернопільської класичної гімназії VII-A гімназійного класу провели у Тернополі захід по зменшенню радіації у ґрунтах. Ми вирішили дізнатися, хто ж був ініціатором такого проекту і якими будуть подальші дії гімназистів.
Розмова велася із організаторами заходу: Коваль Яною, Цибуляк Діаною та Гнатишин Уляною.- Що вас спонукало зробити такий проект?
- Проблема радіації у ґрунтах на сьогодні є досить суттєвою, проте ніхто не акцентує на ній уваги. Тому ми вирішили хоча б трішки, але покращити ситуацію, посадивши декілька дерев на території гімназії. Також залучилий учнів молодших класів, щоб і вони зрозуміли глобальність цієї проблеми.
- Чому ви вирішили зайнятися цим питанням? Адже ви випускники, і я впевнена, у вас не так багато вільного часу...
- Наша гімназія співпрацює з Гете-Інститутом і є учасником проекту «Школи партнери майбутнього». Тому учні мають унікальну можливість прийняти участь у будь-якому проекті незважаючи на навчання. Ми теж вирішили випробувати власні сили у проекті «Umwelt macht Schule» про захист навколишнього середовища.
- Чому ви обрали саме цей проект?
- Природничі науки - це майбутнє всього світу. Наша команда захотіла спробувати щось нове і унікальне. Наша мета - зацікавити як малих, так і дорослих. Саме тому наше завдання було привернути увагу до землі. Адже якщо ґрунт містить радіоактивні елементи, то і всі рослини, тварини попадають під вплив радіації. Це стосується всієї України і нашого міста також.
- В Тернополі більш-менш в нормі, а ділянка, яку ми насадили деревами має покращитися тоді, коли дерева виростуть. Тому така робота потребує тривалих зусиль і постійного спостереження.
- Як можна покращити рівень радіації ґрунтів?
Найефективніший і найпростіший спосіб - посадити рослини, які будуть вбирати в себе радіоактивні елементи, тим самим очищаючи ґрунти.
- Що ви плануєте робити далі?
- Ми сподіваємося, що наш проект підтримують в місті. Адже проблема існує і тільки спільними зусиллями її можна вирішити.