Тамара Коблик

СБУ повідомила про підозру ватажку «особистої армії» гауляйтера захопленої окупантами частини Запоріжжя

За завданням колабораціоніста збройне формування займалось рекетом, захоплювало приватні підприємства та залякувало бізнесменів для поповнення «казны» окупантів і їхнього запорізького намісника

За матеріалами оперативників Тернопільського управління СБУ слідчі спецслужби повідомили про підозру одному з керівників «особистої армії» гауляйтера тимчасово окупованих районів Запоріжжя Балицького. Про це повідомили у секторі взаємодії зі ЗМІ та громадськістю УСБУ в Тернопільській області.

Колаборантом виявився мешканець Мелітопольського району, давній знайомий Балицького, організатор низки пропагандистських акцій «Бессмертный полк» та один з керівників так званого  «Государственного унитарного предприятия «Добровольческий батальон имени П.А. Судоплатова».

Встановлено, що у вересні 2022 року, напередодні фейкового плебісциту, керівник окупаційної адміністрації особисто доручив фігуранту організувати воєнізований підрозділ нібито для охорони особливо важливих та стратегічних об'єктів регіону. Насправді ж ним було створено незаконне збройне формування для особистої охорони Балицького та захисту його бізнес-інтересів.

До окупаційного «добробату» увійшли лояльні до держави-агресора місцеві зрадники – чинні та колишні співробітники правоохоронних органів, бойовики «л/днр» та вихідці з російської глибинки.

За завданням Балицького збройне формування займалось рекетом, захоплювало приватні підприємства та залякувало бізнесменів для поповнення «казны» окупантів і їхнього запорізького намісника.

Новопризначений керівник підрозділу виконував усі найбрудніші доручення Балицького. за що гауляйтер та його кремлівські куратори навіть нагородили ватажка бойовиків  «медаллю за отвагу».

На підставі зібраних доказів, слідчі Служби безпеки заочно повідомили фігуранту  про підозру за ч. 7 ст. 111-1 Кримінального кодексу України (колабораційна діяльність). За добровільну участь у незаконному збройному формуванні окупантів йому загрожує покарання у вигляді 15 років позбавлення волі.

Викриття та розслідування злочинів зрадника здійснювали співробітники СБУ в Тернопільській та Запорізькій областях спільно з ГУ НП в Запорізькій області за процесуального керівництва Запорізької обласної прокуратури.

Фото Сектору взаємодії зі ЗМІ та громадськістю УСБУ в Тернопільській області

Вибір читачів за тиждень

Відео