![](/uploads/media/e7/e7/e7e713e29e2ccb8487d69f50e803f028_orig_thumb.jpg)
Скільки касових апаратів налічує бізнес Тернопільщини
Із 1 жовтня року відновилося застосування штрафних санкцій за порушення представниками бізнесу використання касових апаратів
![6268fe22c3682ae5fc102a498b61ea2c82b7acca](/uploads/media/87/38/873875dee6713a16d08b6d8feacd403f_w640.jpg)
Станом на початок жовтня на території Тернопільської області платниками податків зареєстровано 14016 реєстраторів розрахункових операцій. Про це повідомили у секторі інформаційної взаємодії Головного управління Державної податкової служби області.
З них класичних касових апаратів зареєстровано 4346 у 3041 підприємця, з яких 421 – юридична особа та 2617 фізичних осіб. У вересні 2023 року платниками податків зареєстровано 410 та скасовано 117 реєстраторів розрахункових операцій (РРО).
Програмних реєстраторів на території області станом на початок жовтня зареєстровано 9670 у 7181 підприємця. У тому числі програмних реєстраторів розрахункових операцій (ПРРО) юридичних осіб – 191, ПРРО фізичних осіб – 6990. У вересні 2023 року платниками податків зареєстровано 2486 ПРРО та скасовано 193.
Принагідно нагадуємо, що згідно із Законом України №1017-ІХ від 01.12.2020 року, застосування РРО чи ПРРО при готівкових розрахунках з покупцями стало обов’язковим для усіх суб’єктів господарювання, окрім спрощенців першої групи, з 1 січня 2022 року. А в рамках дії Закону України №3219 від 30.06.2023 року уже з 1 жовтня 2023 року відновилося застосування штрафних санкцій за порушення представниками бізнесу використання реєстраторів розрахункових операцій (РРО) та програмних реєстраторів розрахункових операцій (ПРРО), – йдеться в повідомленні.
Фото з відкритих джерел