Тамара Коблик

Справу «бізнесмена» з Тернопільщини, який допомагав ухилянтам в багажнику перетинати кордон, скерували до суду (фото)

«Бізнес» на ухилянтах житель Чортківського району започаткував ще у 2023 році

Перетин кордону у багажному відділенні позашляховиків - таку послугу за сім тисяч євро надавав житель Тернопільщини разом зі своєю помічницею. Клієнтами дуету були чоловіки призовного віку, які намагалися залишити країну під час воєнного стану. Про це повідомили у відділі комунікації поліції Тернопільської області.

Досудове розслідування тривало кілька місяців. Слідчі встановили, що підозрюваний шукав клієнтів та допомагав їм доїжджати до місця призначення, а вже там його помічниця разом із замовником послуг в багажнику, перетинала кордон.

«Бізнес» на ухилянтах житель Чортківського району започаткував ще у 2023 році.

Спілкуючись зі знайомим він дізнався, що той планує виїхати в іншу державу на заробітки й запропонував свою допомогу. Після отримання грошей спільниця вивезла замовника у багажному відділенні авто марки «Audi Q7» через міжнародний пункт пропуску «Порубне - Сіре».

Уже в серпні з'явився новий «клієнт». Проте вивезти його не вдалося, оскільки слідчі Тернопільщини під процесуальним керівництвом спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Західного регіону спільно з оперативниками Тернопільського управління ДВБ та Департаменту контррозвідки Служби безпеки України викрили порушників під час перетину кордону.

Організатору оголосили підозру відповідно до ч. 1 ст. 28 ч. 3 ст. 332 (організація незаконного переправлення осіб через державний кордон України, вчинена групою осіб з корисливих мотивів), ч. 3 ст. 15 ч. 3 ст. 332 (незакінчений замах на організацію незаконного переправлення осіб через державний кордон України, вчинений повторно з корисливих мотивів.) Кримінального кодексу України.

Справу «бізнесмена» слідчі уже скерували до суду. Встановлюють працівники поліції місцеперебування його спільниці.

Фото Національної поліції

Вибір читачів за тиждень

Відео