Оксана Бучко

Тернопільщину перевірили на  шкідників

9aea8efd70cc2e96ece60ca54c398aa1_h464

Вогнища регульованих шкідливих організмів на Тернопільщині виявили державні фітосанітарні інспектори Держпродспоживслужби в області під час фітосанітарного моніторингу.

Як повідомляють в Головному управлінні Держпродспоживслужби у Тернопільській обласні, у період вегетації виявили наступні карантинні організми на території області:

  1. Американський білий метелик (Hyphantria cunea) виявлений у таких районах:

- у Гусятинському районі на площі 5,0 га (смт Гримайлів);

- у Борщівському районі на площі 6,0 га (с. Лосяч);

- у Заліщицькому районі на площі 5,0 га (смт Товсте);

- у Чортківському районі на площі 3,8 га (с. Свидова).

Тож на цих територіях запровадили карантинний режим та затвердили заходи по локалізації та ліквідації шкідливого організму. Основними локалізаційно-ліквідаційними заходами є:

-збір та знищення гусениць та кладок яєць;

-зрізування гілок з гніздами гусені, які необхідно спалювати у спеціально відведених місцях;

-проведення очищення дерев від нашарування кори;

-знищення рослинних решток;

-перекопування пристовбурових кругів в садах та на присадибних ділянках.

  1. Золотиста картопляна нематода (Globodera rostochiensis (Wollenweber) Behrens) виявлена у таких районах Тернопільської області:

- у Бучацькому районі на площі 2,1 га (с. Озеряни);

- у Лановецькому районі на площі 2,05 га (с. Краснолука).

Розпорядженнями голів відповідних районних державних адміністрацій запроваджено карантинний режим та затверджено заходи по локалізації та ліквідації регульованого шкідливого організму – золотистої картопляної нематоди, які є обов’язковими для виконання землекористувачами та землевласниками, а саме:

-проведення регулярного моніторингу державним фітосанітарним інспектором на предмет виявлення золотистої картопляної нематоди; -дотримання сівозміни: використання культур, які не уражуються нематодою (бобові, зернові, технічні культури, багаторічні трави);

-вирощування нематодостійких сортів картоплі;

-внесення добрив, знищення бур’янів.

  1. Західний кукурудзяний жук (Diabrotica virgifera virgifera Le Conte) виявлено у:

- у Заліщицькому районі на площі 125 га (смт Товсте).

Розпорядженням голови районної державної адміністрації запроваджено карантинний режим та затверджено заходи з локалізації та ліквідації регульованого шкідливого організму – західного кукурудзяного жука, які є обов’язковими для виконання землекористувачами та землевласниками. Основними локалізаційно-ліквідаційними заходами є:

-дотримання, у виявленому вогнищі, агротехніки вирощування, сівозмін, висівання сортів стійких до пошкодження західним кукурудзяним жуком;

-обробка інсектицидами згідно з Переліком пестицидів і агрохімікатів дозволених до використання в Україні та доповненням до переліку пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні.

Додамо, у 2020 році спеціалісти Управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області проводили інвентаризацію  вогнищ карантинних організмів на території Тернопільської  області.

За результатами такої роботи встановили відсутність карантинного організму та, відповідно, скасували карантинний режим по золотистій картопляній нематоді (Globodera rostochiensis (Wollenweber) Behrens)  у таких районах області:

Борщівському районі на площі 0,25 га у с. Панівці;

Гусятинському районі на площі 0,1 га у м. Копичинці;

Підволочиському районі на площі 0,5 га у с. Лозівка;

Шумському районі на площі 3,13 га у с. В. Дедеркали.

Фото з відкритих джерел

Вибір читачів за тиждень

Відео