Віра Олександрович

Тернопільські школярі уже знають, коли… канікули (фото)

Перший Дзвоник2

Зміна пріоритетів у роботі вчителя, підготовка до старту Концепції «Нової української школи» та інші новації – серед особливостей навчального року 2017-2018 у Тернополі.

Окрім того, уже точно відомо, якої тривалості будуть семестри та коли і скільки тернопільські школярі відпочиватимуть. Про це «Терену» розповіла заступник начальника-начальник міського відділу дошкільної середньої і позашкільної освіти Ірина Сум.

Цьогорічних «першачків» зміни ще не зачеплять

Нові навчальні програми за Концепцією «Нової української школи» у Тернополі запроваджуватимуть із наступного - 2018-2019 - навчального року. Але до впровадження освітніх новацій уже активно готуються. До експерименту долучилися, аби встигнути за рік підготувати всю необхідну матеріальну і методичну базу.

- Минулого року стартувала Концепція «Нової української школи». Є відповідний наказ Міністерства освіти і науки (МОН) «Про запровадження заходів щодо підготовки і реалізації Концепції у школі І-го ступеню», - каже освітянка. – Тобто у Міністерстві визначили основні пріоритетні напрямки щодо поліпшення матеріально-технічної бази навчальних закладів, і – а дуже важливо – щодо підготовки вчителя. Вмотивованого педагога, який би міг працювати по-новому.

Перший Дзвоник5
Перший Дзвоник5

Нагадаємо, Концепція «Нової української школи» по всій Україні стартує із 2018-2019 навчального року. Торкнуться зміни насамперед початкової школи.

- У наказі МОН також передбачили підготовку до переходу до нових державних стандартів, навчальних дисциплін тощо. Але для тих, хто вперше сів за парту цього року, ще нічого не зміниться, - пояснює Ірина Сум. - Вони будуть вчитися за державними стандартами початкової освіти, визначеними у попередні роки. Скорочення кількості навчальних дисциплін для старшокласників також цього року не планували.

Перший Дзвоник4
Перший Дзвоник4

Втім, не все так просто. Скажімо, проект «Інтелект України» підтримали і втілюватимуть у спеціалізованій початковій школі із поглибленим вивченням основ економіки, а також – у школі №18. Окрім того, у школах стало більше класів, де поряд зі звичайними дітьми навчатиметься малеча із особливими потребами. Йдеться про впровадження так званої інклюзивної освіти.

Структуру навчального року не змінювали

У Законах «Про освіту» і «Загальну освіту» передбачили 175 робочих (навчальних) днів, а тому навчальні плани і програми складені на 35 робочих тижнів. Натомість канікули мають тривати загалом не менше 30-ти днів. За словами Ірини Сум, цей період уже розподілили.

– Навчальний рік в усіх навчальних закладах міста організують традиційно - за семестровою системою, – додає пані Сум. – Причому перший семестр почався сьогодні, 1 вересня, і триватиме до 29 грудня. Натомість другий – із 15 січня до 25 травня. Осінні канікули цього року розпочнуться 30 жовтня, а завершаться 5 листопада. Зимові «вакації» – із 30 грудня до 14 січня, а весняні – із 26 березня до 1 квітня.

Перший Дзвоник3
Перший Дзвоник3

Нагадаємо, і освітяни, і батьки нещодавно озвучували різні бачення структури навчального року, навіть прогнозували скорочення літніх канікул. Проте структуру навчального року і режим роботи шкіл у Тернополі все-таки вирішили цього року не змінювати. Тим паче, успіхи учителів і учнів упродовж минулого року дають змогу стверджувати, що якість освіти у нашому місті – на високому рівні (докладно про це читайте ТУТ і ТУТприм.).

Перший Дзвоник
Перший Дзвоник

До речі, Ірина Сум запевнила, що у Тернополі цього року не буде традиційної проблеми із забезпеченням підручниками. Мовляв, необхідні книжки усі навчальні заклади уже отримали. Усе має бути добре і з виплатою зарплат учителям та працівникам професійно-технічних училищ. Необхідну суму додатково передбачили у міському бюджеті. А загалом забезпечення освітянської галузі обійдеться Тернополю лише у 2017 році у шалену суму - 600 млн грн (докладно про це читайте ТУТ прим.).

Перший Дзвоник6
Перший Дзвоник6

Фото – Наталії Янусь

Фото – Богдана Яциковського

Фото – Богдан Кіндій

Вибір читачів за тиждень

Відео