![](/uploads/media/c1/70/c170f6e38ee14fd936842e2e40caa9e2_orig_thumb.jpg)
Тернопільський пластун навчав лідерів української діаспори правильної організації (фото)
![123 (Copy)](/uploads/media/24/32/24327da3b56fbf233dace78d57eb5a76_orig.jpg)
Представники української діаспори із 13 країн проходять у Тернополі тижневий тренінг «Молодіжний лідер». Приїхали гості із Молдови, Румунії, Італії, Росії, Грузії, Словаччини, Польщі, Сербії та Литви. Для одного із занять обрали тему «Інституційна спроможність організацій та робота з членством». Його провів представник тернопільський пластун Микола Бігус 19 березня на базі Центру європейських і міжнародних студій.
Під час тренінгу учасники мали нагоду ознайомитись із методами ефективного розвитку організації.
- Важливо, щоб кожен представник в організації максимально включався у процес, - пояснив Микола Бігус. – Тому ми практикуємо роботу в малих групах, які мають лідера і певну стратегію дій. Таким чином кожен може реалізуватись – долучитись до проведення таборів, вишколів, залучення нових людей. І ці малі групи створюють внутрішній двигун організації.
Під час тренінгу також слово мали учасники проекту. Вони вирішували завдання у малих групах і презентували свої підходи до втілення ідей.
Проект «Молодіжний лідер» триватиме у Тернополі до 24 березня. Його організував Світовий Конгрес Українських Молодіжних Організацій за підтримки облдержадміністрації. Метою проекту є навчити основам лідерства та розвитку громадського сектору – від принципів керування організацій, роботи з членством, фандрайзингу, комунікацій до проектного менеджменту. Також на учасників чекає екскурсія замками Тернопілля.
![125 (Copy)](/uploads/media/15/12/15127a3baa5e316de1d73a420b6fb5f7_orig.jpg)
![124 (Copy)](/uploads/media/28/96/2896591efe189865f68df77f35fa5f20_orig.jpg)
![11 (Copy)](/uploads/media/0e/7e/0e7e555369e730635767cyza8f8b2fd1_orig.jpg)
фото автора