Тернополянка Світлана Яхван роками вивчала чоловічий світ

12096019_910958488953039_2271195495466737192_n

Створила сайт для чоловіків. Понад 10 років працювала в громадських організаціях, переважно у чоловічому середовищі. За фахом – психолог. Працює головним спеціалістом відділу сім’ї і молоді Тернопільської обласної державної адміністрації. Сайту Про Те розповіла кілька порад для жінок, які мріють про інструкцію для чоловічої душі.

За статистикою з 10-ти одружених пар 8 розлучаються. Одружуються переважно через велике кохання, а розлучаючись, чомусь щиро ненавидять один одного. Образи, приниження, звинувачення. Звідки це? По-перше, у нас повністю зруйнований інститут сім’ї. Нема ніякої культури взаємовідносин, культури статевих відносин. По-друге, у школах дівчаток і хлопчиків не навчають відмінностям. Змішаність психосексуальної індифікації. А саме – щоб хлопці були дійсно хлопцями, мужніми, їм треба давати певні знання і виховання, повідомляє По.те.

Усі чоловіки одинакові –  галицькі чи не галицькі. І вони теж люди.

У чоловіків і жінок є певні психологічні відмінності. Жінки – емоційні. Чоловіки – раціональніші. Жінка може виконувати багато функцій одночасно. Вона може готувати, говорити, жувати і прати одночасно. Жінка – багатофункціональна. Чоловік є однофункціональним. За хвилину він не може осягнути всього того, що може осягнути жінка. Якщо чоловік забиває цвяхи, то тільки забиває цвяхи. Він не може одночасно говорити по телефону і описувати ще якісь характеристики. І коли жінка прибігає в той момент та видає велику кількість слів, він може почути галас, але не зрозуміти змісту. Починається роздратування. Нерозуміння. Виникають конфлікти. Це слід пам’ятати. Якщо жінка просить зробити щось, то має бути лише одна функція. Коли він вже з цим впорається, тільки тоді можна казати про наступне.

Зброя жінок – сльози. Як жінка плаче, чоловік не знає, що з нею робити. Розгублюється. Коли якісь проблеми, він все переживає в собі. Може зустрітися з друзями, напитися. Йому треба залити душевний біль. Жінка – емоційна. Вона виплачеться, викричиться і їй легше.

Чоловіками не можна керувати. Керувати можна транспортним засобом. Жінки люблять керувати. Чому? Тому що мами керували і ми будемо керувати. Це як прокляття, яке передається з роду в рід. Після весілля чоловік з коханого перетворюється на транспортний засіб, тобто ним беруться керувати. Коли чоловіком керують, він почуває себе ущемленим. Одні ламаються, а в інших – обурення.

Є деякі питання, в яких останнє слово має лишатися за чоловіком. Чоловік – голова. Жінка – шия. Якщо крутити туди-сюди, голова може звернутися. Шия має спокійно направляти голову.

Якщо чоловік питається в жінки, куди вкласти гроші, це вже сигнал про те, що в разі якогось негативу він готовий перекласти відповідальність на жінку – ну ти ж мені сказала… Чоловікові треба дозріти, пережити в собі якусь ситуацію, оцінити, подумати, а вже потім він може сказати про те, що вирішив. Але якщо в жінки істерична реакція, мовляв, як ти міг без мене, то він з нею більше не радитиметься. Коли жінка зберігатиме спокій, тоді він буде з нею радитися. Якщо вона на кожне слово звинувачує його в чомусь, він просто починає відходити на певну дистанцію. Є різні жінки, є  спокійні. Але, як правило, більшість хоче керувати. Скаржаться, що чоловіки слабкі, справжніх вже нема і водночас самі їх ламають.

У нашій країні нема партнерських відносин між чоловіком і жінкою. Є жандармські відносини. Це ненормально, але хто нас навчить? Це іде з покоління в покоління. Люди, які одружуються, вже сформовані. В кожного є своя точка зору на будь-що. У сім’ї чомусь починають один одного переламувати. Не можуть прийняти точку зору іншого.

Не потрібно тиснути на чоловіків. До прикладу, жінка постійно кричить, щоб повішав поличку. Йому треба самому захотіти це зробити, але тут питання іншого плану – це може бути рік, а може бути і 10 років. А жінка – пила. Її теж можна зрозуміти. Проте мудра жінка не буде тиснути. Вона знайде якийсь підхід, делікатно щось запропонує. У нашому суспільстві брак мудрих жінок. Не розумних, а саме мудрих.

Як правило, жінки часто використовують сексуальний тиск. Ми посварилися, значить, сексу не буде. Так роблять нерозумні жінки, бо якщо сексу не буде тут, то він буде в іншому місці. Це не є механізм впливу.

Механізм впливу на чоловіка – це вміння змовчати і вміння підтримати чоловіка. Якщо чоловікові з жінкою емоційно добре, тепло, він буде до неї повертатися. Він біля неї відпочиватиме. Чоловікові насправді біля жінки потрібен спокій. Головне, щоб йому було затишно і комфортно в емоційному плані.

Не варто придиратися до чоловіка через дрібниці. Це теж тиск. Якщо він щось не те сказав, не потрібно йому те згадувати. Якщо щось пообіцяв і не зробив, значить, або він людина, яка не дотримується слова і він тобі вже не потрібен, або він це зробить пізніше.

Жінки часто думають, що після весілля чоловік зміниться. Неправда. Після одруження буде гірше. Якщо він не заробляв гроші до весілля, то не буде їх заробляти і після. Він вихований деструктивною мамою і вже є зіпсованим. Чоловіків, як правило, псують жінки – мами. Кожна мама хоче для свого сина, гарну, заможну, здорову дружину. Щоб був повний фарш. Мами переважно вказують своїм синам – з ким зустрічатися, з ким жити, з ким розлучатися. Вони активно лізуть в сім’ї і тому більшість розлучаються.

Спочатку на чоловіка тиск мами. Потім – тиск жінки. Йому не дають самостійно приймати рішення. Не дають вибору.

Чоловікам не можна давати порад, якщо вони того не просять. Коли він приймає якесь рішення, а жінка починає давати якісь поради, це викликає те, що він починає сумніватися в своїй адекватності і в тому, що він – нормальний в очах тої жінки. Якщо вона йому радить, значить, вона в нього не вірить і сумнівається в його можливостях.

Кожен чоловік – герой, завойовник, захисник. Для жінки в її очах він має бути героєм. Щоб відчути свою мужність, чоловіку потрібно, аби жінка була якось залежною від нього. В тому плані, що вона ніжна і її треба захищати – двері відчинити, парасольку подати, через калабаню перенести. У нас жінки стали дуже сильними.

Жінки люблять проявляти неповагу до чоловіка. Проблема жінки в тому, що деколи треба змовчати. Ну як можна бути проти всього? Ми ж самі не бажаємо, щоб до нас так ставилися. Якщо хочеться щасливого життя, потрібно поважати іншого. Навіть якщо чоловік не телефонує і не пише, треба поважати його право на якийсь власний особистий простір.

Жінці потрібно в першу чергу займатися собою. Тоді у неї буде все добре у всьому. У стосунках з чоловіком теж.

Вибір читачів за тиждень

Відео