Церква на Тернопільщині, де закопали дзвони і досі не можуть їх знайти, відзначає своє 115-річчя (фоторепортаж)
Церква Успіння Пресвятої Богородиці у селі Броварі вшановує 115-річницю з часу побудови.
Нинішнє велике свято – Успіння Пресвятої Богородиці для мешканців села Броварі Бучацького району – особливе. Адже тут сьогодні відзначають храмовий празник, на який зранку парафіян скликали дзвони місцевої церкви Успіння Пресвятої Богородиці.
– Наш Божий храм збудований 115 років тому. До цього, на місці фігури Матері Божої (де був престіл), що встановлена поруч з церквою, була стара дерев'яна святиня. Новий храм став духовним центром для жителів довколишніх сіл – Передмістя, Язловця, Малих Заліщиків, Русилова, Помірцві, Дуліва, Новосілки, – розповідає настоятель церкви протоієрей Володимир Прицький. – Пожежі, війна не завдали великих руйнувань. Проте, справжнім ворогом для церкви була радянська влада. Так, з 1946 по 1947 роки у храмі зберігалося зерно. Але парафіяни, виявивши неабияку мужність та згуртованість, добилися у керівника тодішнього Золотопотіцького району Чубея відновлення Богослужінь. І з того часу церква скликає своїх вірних на молитву, що є опорою у важкі хвилини, дає надію на краще, ведучи лабіринтами буднів і суєтності. Доречно буде сказати, що перед тим, як у святині був організований склад, люди познімали образи та церковні дзвони і заховали їх.
– Образи повернули, а от місце, де закопані дзвони, невідоме до сьогодні. Існує версія, що схованка була біля першого дерев’яного хреста на цвинтарі, та його вже давно немає. Староста церкви І. Бега і помічник старости Р. Лопушанський обшукали з металошукачем весь цвинтар, але так і не було сигналу, де поховані дзвони. Ймовірно, як кажуть жителі села, дзвони перепоховали, тож можливо, ці наші реліквії і будуть знайдені, – розповів отець Володимир Прицький.
Фото автора