![](/uploads/media/02/10/0210b2433315da2077d391fb69d289e2_orig_thumb.jpg)
Новий поворот: у Бережанах кар’єру біля Лисоні сказали тверде «ні» (фото)
![Б-сесія1](/uploads/media/07/1a/071a9f8fd5e940b3207fbc188ea0dd5a_w1600.jpg)
Державній службі геології та надр України відмовили у наданні погодження щодо продажу на аукціоні спеціального дозволу на користування надрами з метою видобування вапняку Потуторського родовища (на горі Лисоня).
Про це повідомили на сторінці Бережанської міської ради у соціальній мережі «Фейсбук» сьогодні, 10 листопада. Адже напередодні, як і передбачав «Терен», там відбулося 2-ге засідання 14-ї сесії.
![Pasted into Новий поворот у Бережанах кар’єру біля Лисоні сказали тверде «ні» (фото)](/uploads/media/3a/07/3a073508997d0f2821de5f23ef1e9f1b_w1600.jpg)
Нагадаємо, йдеться про досить резонансну справу. Адже ідея облаштувати кар’єр із видобування вапняку поруч із Лисонею сподобалася не усім. Почалися дискусії. Втім, у Тернопільській райраді ухвалили позитивне рішення щодо проєкту, хоча й із умовою, що, ухвалюючи остаточне рішення, дослухаються до думки громади.
Про 2-ге засідання 14-ї сесії Бережанської міської ради і події, що там відбувалися, докладніше написала на своїй сторінці у соціальній мережі «Фейсбук» депутатка Тернопільської райради Світлана Гуменна. У її дописі, зокрема, йдеться: «Вдруге не дали захопити територію біля легендарної Лисоні під кар’єр!». За словами жінки, розробку вапняку мали облаштувати менш як за 400 м від Лисоні, знаної в Україні як місце героїчної слави і болючих втрат Українських Січових Стрільців.
- Уже не одне десятиліття «бажаючі» своїм «неситим оком» заглядають на околиці гори Лисоні, щоб загарбати собі ці землі, - пише далі Світлана Гуменна. - Але не думалося, що і тепер, як у 2019 році (тоді були намагання захопити землю під кар’єр, вже тоді зібрана документація на цей вид діяльності, проведені всі необхідні процедури, проте на громадських обговореннях люди виступили «проти»), так і 2021 році, доведеться заново стояти за збереження історичної Пам’ятки та Пам’яті.
![Pasted into Новий поворот у Бережанах кар’єру біля Лисоні сказали тверде «ні» (фото)](/uploads/media/61/9d/619d8b013ec2b51162cfe280478b6506_w1600.jpg)
За її даними, всі присутні під час голосування депутати у Бережанах були «проти» надання погодження щодо продажу на аукціоні спеціального дозволу на користування надрами.
- Виявляється, Бережанська міська рада має твердіший кулак, аніж районна рада, - робить висновок жінка. - За це хочеться депутатському корпусу Бережанської міської ради на чолі з мером подякувати!
На думку депутатки, будь-які подальші намагання отримати землю біля Лисоні будуть зупинені, бо ще є «свідомі люди», які виступають «за» збереження цього величного символу ідеї боротьби за волю України, доказу незламності духу і звитяги українського стрілецтва. Мовляв, підхід до вирішення долі пам’ятки такого масштабу має бути зважений, а загальнодержавні інтереси повинні переважати над меркантильними.
![Pasted into Новий поворот у Бережанах кар’єру біля Лисоні сказали тверде «ні» (фото)](/uploads/media/a8/94/a8949d9d59fd3d34f27a92e0362f3018_w1600.jpg)
До слова, інша депутатка районної ради Марта Сеньків-Ковбасюк (Marta Senkiv-Kovbasiuk) надала редакції «Терену» матеріали, оформлені у 2019 році під час громадських слухань у Потуторській сільській раді. У них йдеться, що присутніми на зібранні були 19 осіб. Вони поставили чимало питань представникам ТОВ «Потутори камінь». І почуте людей не задовольнило, а породило ще більше сумнівів, тобто згоди на розробку вапняків вони не дали тоді і навряд чи погодяться це зробити зараз.
Фото зі сторінки Бережанської міської ради у соціальній мережі «Фейсбук»