Юля Вітюк

У цьому сезоні урожай ягід зменшиться на 30-50%

Зміститься сезон полуниці, буде дефіцит черешні

Через зазнані втрати в результаті боїв чи окупації територій, де знаходяться ягідні ферми, цьогорічний урожай скоротиться на 30-50% залежно від ягоди. Про це повідомила президентка асоціації «Ягідництво України» Ірина Кухтіна виданню AgroNews.

Припускаємо, що цього року черешні взагалі не буде, адже, наприклад, на частині Запорізької області ведуться бої, і вже пропущений той період, коли треба було проводити агрономічні заходи. Зміститься в часі сезон полуниці — якщо раніше ягода потрапляла на ринок на кінець квітня та початок травня, то зараз її слід очікувати не раніше кінця травня. Адже виробники південних та південно-східних областей через окупацію та бойові дії не зможуть поставити ягоду на ринок, навіть ту, яку зможуть виростити. По решті ягід важко сказати, окремі ферми серйозно постраждали, а подекуди навіть місцеві жителі сіл мародерили, викопували навіть кущі на полях. Тому наразі дати точну оцінку дуже важко, — повідомила Ірина Кухтіна.

За її словами, попри все українські ягідники борються за майбутній врожай, шукають можливості обробити насадження із використанням дронів до проведення робіт із розмінування полів.

Фото з відкритих джерел

Вибір читачів за тиждень

Відео