Соломія Шалай

У Києві з'явилася пам'ятна дошка героїчному матросу з Тернопільщини (фото)

Подвиг Віталія Скакуна з Бережан увічнили на Аскольдовій могилі у столиці

Пам'ятну дошку військовому Віталію Скакуну освятили вчора, 25 лютого, у Києві. Віддати шану Герою прийшли рідні та побратими, повідомляє Генеральний штаб ЗСУ. 

24 лютого, рік тому, я не знала, що його немає. Пішла до церкви після роботи, помолилася, і далі тиша, далі нічого, потім прийшла додому і вишукувала в інтернеті номери лікарень. Десь він мусить бути, бо кожна мама шукає свою дитину. Aле не було вісті ніякої. Потім, 25-го зранку, мені наснився сон, мій Віталік у білій футболці, у такому сяйві і радісно щось розказує, а я його сварю: «Сину де ти є, я тебе уже два дні шукаю». А потім зранку пішла на роботу. Телефонує донька і каже, що нашого Віталіка нема – загинув. Ми його побачили по телебаченню, – розповіла Орися Качмарик, матір Героя.

Також були присутні побратими Віталія та військові капелани.
 
Колись, коли ми читали про героїв у якихось книжках, якихось казках, воно все виглядало дуже далеко, ніби не з нами. А насправді сьогодні ми бачимо героїв перед собою. І Віталій один із них. І сумно, що його сьогодні з нами нема, – сказав після освячення барельєфу отець Ростислав Височан, молодший лейтенант капеланської служби Служби військового капеланства ЗСУ Апарату Головнокомандувача Збройних Сил України.

Нагадаємо, військовий ціною власного життя 24 лютого минулого року підірвав міст, чим значно уповільнив просування ворога та дозволив побратимам організувати оборону. На честь Віталія Скакуна у Бережанах перейменували одну з вулиць.

Читайте також: Уродженцю Тернопільщини Віталію Скакуну присвоїли звання Герой України посмертно

У Празі назвали міст іменем Героя Віталія Скакуна з Тернопільщини

Фото з фейсбук-сторінки Генерального штабу ЗСУ

Вибір читачів за тиждень

Відео