У Києві ботанічне свято завдяки рослині з Кременця (фото)
Для багатьох тернополян не секрет, що Кременецький ліцей після його закриття у 1833 році дав життя університету св. Володимира у Києві (нині КНУ ім. Тараса Шевченка). Майже через півтора століття на основі вчительського інститут, що перевели до Тернополя, заснували педагогічний університет ім. Володимира Гнатюка. Проте, це далеко не все, що вдалося «позичити» у Кременця іншим містам.
Коли закрили Кременецький ліцей, основну частину колекції ботанічного саду, що був заснований при навчальному закладі, також перевезли до Києва. Там відкрили університетський ботанічний сад. Деякі рідкісні росли, які переїхали з Кременця до столиці майже 200 років тому, досі тішать відвідувачів ботанічного саду ім. О. Фоміна.
– І знову в Києві ботанічне свято. Диво, на яке чекають кожної зими вже сорок років поспіль – цвітіння пальми Лівістона у Ботанічному саду імені академіка О.В. Фоміна. Історія про шалені подорожі рослин не вигадка. Ось саме ця пальма у віці десь приблизно років 30-40 перетнула пів України на підводі. За вказівки першого директора Ботанічного саду Траутфеттера її перевезли із Кременця: із ботанічного саду Кременецького ліцею до Києва у новостворений ботанічний сад при університеті Святого Володимира, – розповідають у Dobre Club.
Під час Першої та Другої світових воєн працівники київського ботанічного саду дбайливо замотували тропічні рослини у куфайки, аби вберегти їх від морозів. Тож завдяки і їхнім зусиллям сьогодні гості можуть милуватися рідкісним цвітінням пальми Лівістона, яка колись була окрасою найстарішого ботанічного саду України – Кременецького.
Фото Dobre Club