![](/uploads/media/9f/1a/9f1aef6f2cf135441b1bc91460920e9f_orig_thumb.jpg)
У Тернополі безкоштовно покажуть «20 днів у Маріуполі»
Переглянути фільм можна буде 13 березня
![](/uploads/media/9f/5c/9f5ca520b2dd210b9df7f74ec68b79f5_w640.jpg)
Показ оскароносної стрічки «20 днів у Маріуполі» українського режисера Мстислава Чернова відбудеться 13 березня, о 18:00 у приміщення тернопільської «Просвіти» імені Тараса Шевченка, що на вул. Кардинала Йосипа Сліпого, 3. Про це повідомили у фейсбук-спільноті Просвіта.Тернопіль.
Над фільмом працювали режисер і фотограф Мстислав Чернов, фотограф Євген Малолєтка та продюсерка й журналістка Василіса Степаненко. Вони стали останніми журналістами, які висвітлювали початок знищення Росією Маріуполя — за це усі троє отримали Пулітцерівську премію. Також у 2024 році їм присвоїли Шевченківську премію.
Кіно стало найкасовішим документальним фільмом в Україні минулого року, зібравши 500 тисяч грн тільки за перший вікенд прокату.
Це перший український фільм, який отримав «Оскар». Стрічка вже перемогла у номінації «Найкращий документальний фільм» британської кінопремії BAFTA. А Мстислав Чернов отримав премію Гільдії режисерів США (DGA Awards) за «видатні режисерські досягнення в документальному кіно».
![](/uploads/media/93/a4/93a48927ef7bf95540118ca4ee86ac30_w1280.jpg)
Фото з відкритих джерел та Просвіта.Тернопіль