Анастасія Кисіль

У Тернополі можна безкоштовно побувати на «журналістській кухні»

Тернопільський університет організував онлайн-медіашколу.

Розпочинається навчання в онлайн-медіашколі «В Етері», де  учні дізнаватимуться про медіатексти, соціальні мережі, інформацію, медіаграмотність, комунікативні навички та фото- відеоконтент.

- Ідея створення онлайн-медіашколи «В Етері» визріла тоді, коли навчання перейшло у дистанційний формат і розповісти про «медійну» кухню абітурієнтам, усім бажаючим, хто цікавиться журналістикою, «наживо» стало неможливим, - розповідає співорганізаторка проєкту Галина Синоруб. - Доцільність школи ще й у тому, що її відвідування допоможе випускникам навчальних закладів дати відповідь на життєво важливе питання «Де навчатися після закінчення школи? Де продовжити навчання? Яку професію обрати чи на яку змінити?», а всім іншим зацікавленим – поповнити чи вдосконалити свої знання про сучасний медіапростір.

Журналісти «Терену» поспілкувались зі спікеркою онлайн-медіашколи, SMM-спеціалісткою кафедри журналістики ТНПУ Софією Ковалко.

- Великим плюсом для них є те, що ці тренінги є безкоштовними і вони отримають чимало як теоретичного матеріалу, так і практичних навичок, якими повинен володіти сучасний журналіст будь-якого виду ЗМІ, - розповідає Софія Ковалко. - Зараз школярі, мабуть, не часто відвідують вебінари чи якісь інші курси, проте минулого року я помітила неабияку зацікавленість від юних учасників, оскільки вони часто ставили запитання, брали участь в обговореннях, а також виконували домашні, творчі завдання.

Серед аудиторії є старшокласники, студенти коледжів, університетів, практикуючі журналісти, вчителі, викладачі тощо. На приклад, у 2021 році були студенти Бродівського фахового педагогічного коледжу імені Маркіяна Шашкевича. Свої враження про заняття вони опублікували на сторінці у Фейсбук. Одна зі студенток Надія Зелінська розповіла нам про медіашколу «В Етері» тому ,що навчалась там торік.

- Величезний плюс те, що все це не було просто начиткою якогось тексту, а на конференціях панувала легка та невимушена атмосфера. Не зважаючи на онлайн-формат, емоції можна було передати навіть через монітор і відчувалось доброзичливість, щирість людей, - ділиться враженнями Надія Зелінська.

Детальніше з програмою медіашколи можна ознайомитися за посиланням. Курс триватиме 12 тижнів: з 9.02.2022 р. по 27.04.2022 р.

Фото з відкритих джерел

Вибір читачів за тиждень

Відео