Оксана Бучко

Учениця з Тернопільщини виграла навчання в Коста Ріці

30704546_1949973818399155_7491020359815135232_n

Ученицю з Тернопільщини Андріану Ільків (Заліщицька гімназія) обрали учасницею глобальної освітньої програми United World Colleges (UWC). Дівчина у серпні поїде навчатись у Коста Ріку.

- У свої 17 я на власному досвіді переконалася, що мрії все-таки здійснюються, - пише Андріана у Facebook. – Узагальнити мої очікування від UWC і палке бажання там навчатися, що керувало мною весь цей час, можу в улюбленій цитаті: “If you are the smartest person in the room, you are in the wrong room”. Я впевнена, що UWC дасть мені багато джерел натхнення, нових ідей, незабутніх вражень, цінного досвіду, глибоких розмов і щирих почуттів, чого інколи так не вистачає в повсякденному житті. Наше майбутнє й наш особистий внесок у світ навколо залежить від тих, хто нас оточує, саме тому UWC - суспільство, що я для себе обрала. Це, перш за все, велике скупчення людей, кожна з яких має свою історію і чим пишатися. Для мене це ті, хто своїми діями, ідеями чи просто особливостями характеру змушують відчувати кожного в їхній присутності людиною в усіх сенсах і водночас прагнути створити найкращу версію того, що всередині й навколо них.

Андріана також пише про свої захоплення – тенісом і кінематографом. За її словами, саме така діяльність допомогла сформувати свої цінності.

- Сім років я професійно займалась настільним тенісом, що, безумовно, вплинуло на мій характер, - додає вона. - Під час змагань і щоденних ігор я постійно переступала через якусь нову межу в своїх можливостях, отримуючи при цьому результати, які колись здавались недосяжними. Постійна психологічна й фізична напруга розвинули чудову ментальну стабільність як під час гри, так і поза нею. Завдяки тенісу я майже з дитинства мала змогу відвідати десятки міст, познайомитися з сотнями людей, зіграти в тисячі партій, що стало невід’ємною частиною мого росту як особистості та спортсмена. Також цікавлюся кінематографом і всім, що з ним пов’язано. Взагалі, вважаю, що кожна людина повинна так чи інакше відчувати себе частинкою мистецтва. Так ми маємо змогу заглядати в найпотаємніші куточки своєї свідомості, на момент доторкаємося до чогось прекраснішого, вищого за поверхневі щоденні турботи. Останні кілька років особистим джерелом натхнення для мене були люди, яких я зустрічала в різних куточках України під час участі у форумах, таборах від волонтерів Корпусу Миру та інших схожих заходах. Там поступово формувалися мої життєві цінності й пріоритети, а найголовніше - уявлення того, яким насправді я хочу бачити власне майбутнє і своє місце в ньому.

До слова, рух UWC налічує 17 шкіл та коледжів на 4 континентах, більшість з яких зацікавлені у співпраці з молоддю від 16 до 19 років: той вік, коли енергія та ідеалізм молодих людей можуть бути спрямовані на співчуття, відповідальність та постійні дії. Ці коледжі використовують програму Міжнародного Бакалаврату (International Baccalaureate, IB). UWC відіграли значну роль у розвитку цієї системи освіти. Окрім академічного аспекту, експериментальне навчання, поміч суспільству та заняття на свіжому повітрі також є важливими елементами системи Міжнародного Бакалаврату. Студенти, що поїдуть навчатися до одного з коледжів UWC обираються місцево, у 155 країнах, за допомогою унікальної системи національних комітетів. Важливим аспектом відбору є потенціал кандидата. Згідно з філософією UWC, освіта не має залежати від соціально-економічного добробуту. Саме тому 70% студентів отримують повну, або часткову фінансову допомогу, залежно від потреби.

Фото з допису

Вибір читачів за тиждень

Відео