Ростислав Фук

Можна буде вакцинуватися в аптеках: що відомо про нову послугу

Як повідомляють в МОЗ, це усталена практика в країнах ЄС та США, яка зробить вакцинацію зручнішою, а отже ще ближчою та доступнішою

f892a7e875594c88c39d8ab4be6120e5a7bbdf2d

Днями Уряд ухвалив постанову, яка відкриває доступ для вакцинації в аптеках, повідомляють у пресслужбі Міністерства охорони здоров’я України.

Як ідеться в повідомленні, це усталена практика в країнах ЄС та США, яка зробить вакцинацію зручнішою, а отже ще ближчою та доступнішою.

Перед тим, як послуга запрацює в Україні, аптекам потрібно отримати ліцензію на медичну практику. Для цього пункт має забезпечити:

  • наявність спеціальної аптечки та іншого обладнання;
  • проходження фармацевтами навчання щодо безпеки вакцин, правил організації й техніки проведення щеплень, надання домедичної допомоги за невідкладних станів.

Рішення уряду набирає чинності через три місяці після його опублікування.

За цей час буде змінена нормативна база, щоб забезпечити реалізацію проєкту, проведені консультації та верифікований перелік суб’єктів господарювання, які виявлять бажання отримати ліцензію та проводити вакцинацію фармацевтичними працівниками. Вакцинувати проти сезонного грипу вони зможуть уже наступного епідсезону 2024/25 років, – йдеться в повідомленні.

Фото з відкритих джерел

Вибір читачів за тиждень

Відео