Українці спожили рекордну кількість курятини (Агро-новини)
Попит на куряче м'ясо в Україні зростає: в жовтні його внутрішнє споживання перевищило 100 тис. т.
Про це в ексклюзивному коментарі AgroPortal.ua повідомив виконавчий директор асоціації «Союз птахівників України» Сергій Карпенко.
– Загальнорічний попит на м'ясо птиці хоч і росте (+2% за 10 місяців), але він обумовлений на сьогодні зменшенням споживання інших видів м'яса через вищу ціну, а не зростанням доходів населення та загального споживання м'яса, – пояснює Сергій Карпенко.
За його словами, з початку року споживчі ціни на м'ясо птиці зросли лише на 7%, що найменше серед усіх видів м'яса.
– Внутрішня ціна на м'ясо птиці залежить від багатьох факторів, зміна яких може негативно позначатися на собівартості продукції. Ріст цін на цей продукт обумовлений збільшенням собівартості, що підтверджується даними Держстату – за 10 місяців сукупний індекс витрат на виробництво тваринницької продукції становив 117,1%, – зазначає Сергій Карпенко.
Він прогнозує, що до кінця 2018 року різких цінових коливань на куряче м'ясо не відбудеться, можливий ріст на 1-2%.
Також Сергій Карпенко зазначає, що введення воєнного стану в 10 областях України не повинно суттєво позначитися на функціонуванні підприємств птахівничої галузі.
В Україні на полях лишилося 190 тис. га кукурудзи
На полях лишилися незібраними близько 190 тис. га кукурудзи (4% площі). Переважно необмолоченими залишилися поля в північних і західних областях із середньою врожайністю кукурудзи до 10 т/га.
Про це повідомляють аналітики компанії «ПроАгро», зазначаючи, що, крім погоди, на затримку збиральної кампанії пізніх культур також вплинула затовареність елеваторів зерном через загострення логістичних проблем.
Аналітики відмічають, що завершити жнива аграрії можуть до великих снігів або навіть навесні, хоча якість зерна в цьому випадку погіршиться. Наразі стимулювати збирання кукурудзи може підвищення цін на зернову, яке на базисах трейдерів і експортерів триває з другої декади листопада.
– Минулого тижня ціни попиту на зернову на лінійних елеваторах і в портах зросли в середньому на 50 грн/т, що стало наслідком активізації експорту. При цьому на ринку складається дуже хитка ситуація: з одного боку, імпортери збільшили закупівлі завдяки попередньому зниженню ціни, а з іншого – саме збільшення обсягу цих закупівель зараз підіймає внутрішні ціни, – повідомляють у компанії «ПроАгро».
Фото з відкритих джерел