Тамара Коблик

«Укрзалізниця» запускає «пілот» із жіночими купе

На першому етапі придбати квитки у жіночі купе можна буде тільки через мобільний застосунок Укрзалізниці

Укрзалізниця розглядає можливість запровадження жіночих купе. У компанії повідомили, що активно працюють над питанням посилення безпекових заходів у пасажирських потягах. Зараз там розробляють IT-рішення та будуть внесені відповідні зміни до нормативних актів.

У пресслужбі Укрзалізниці зазначили, що компанія проводить консультації з юристами, міжнародними та українськими громадськими організаціями.

Безпека українців — незалежно від гендеру — є нашим фундаментальним пріоритетом, особливо в період повномасштабної війни. Наші залізничники уважно вивчили світовий досвід, адже жіночі купе або вагони існують у деяких країнах Азії та були протестовані в Європі. Ми віримо в комплекс заходів, де тривожні кнопки та сигналізація в купе, відеоспостереження, посилене патрулювання і невідворотне покарання за будь-який доведений прояв домагань відіграватимуть ключову роль у викоріненні цього явища. Тому поточне рішення залізниці — допомогти жінкам почуватися комфортніше та безпечніше за допомогою комплексу заходів, одним з яких стане «пілот» з жіночими купе. Ми тестуватимемо їх упродовж декількох місяців та разом з громадою і фахівцями приймемо рішення щодо масштабування. Це буде залежати від реального попиту та відгуків, — зазначив голова правління АТ «Укрзалізниця» Євген Лященко.

На першому етапі придбати квитки у жіночі купе можливо тільки через мобільний застосунок УЗ.

Нагадаємо, у 2010 році Укрзалізниця вже запроваджувала таку послугу, але вона не мала попиту.

В Україні протягом кількох тижнів у соцмережах обговорюють ситуації з домаганнями до жінок у потягах та ідеї створення спеціальних жіночих купе. На сайті уряду 15 травня навіть зареєстрували петицію про створення окремих вагонів для жінок та чоловіків. Станом на 23 травня петиція вже отримала 22 тис. 766 підписів із 25 тисяч потрібних.

 

Вибір читачів за тиждень

Відео