![](/uploads/media/68/0d/680d1c7c44323df677612d563f9ddd7e_orig_thumb.jpg)
Унікальну операцію провели тернопільські лікарі
Подібні операції – золотий стандарт надання допомоги при ішемічному інсульті
![](/uploads/media/c7/0b/c70ba2133d3dc8083e19caa84dbf4da6_w640.jpg)
Вперше у Тернопільській області медики нейрохірургічного відділення Тернопільської обласної психоневрологічної лікарні виконали операцію - тромбектомію з дрібних гілок лівої середньої мозкової артерії. Про це повідомили у Департаменті охорони здоров'я Тернопільської облдержадміністрації.
Пацієнт був доставлений до реанімаційного відділення ургентно. При надходженні у нього була відсутня мова та не рухалися праві кінцівки. При КТ-ангіографії був виявлений тромбоз лобної гілки лівої середньої мозкової артерії.
Спочатку лікарі зробили тромболізис, після якої у хворого відновилися рухи у правій руці та частково мова. Лікарі прийняли рішення виконати тромбектомію.
![](/uploads/media/b7/f1/b7f1277c8e57c4cffb6b3480b3129c34_w1920.jpg)
В результаті тромбектомії, у хворого вдалося відкрити велику гілку лівої середньої мозкової артерії та відновити кровообіг по більшості судин басейну. Операцію провели лікарі-інтервенціоналіст Гаджальський В.В., асистент Журавльов О.Ф., анестезіолог Мусієнко А.М., під керівництвом завідувача нейрохірургічного відділення, лікаря з 20-ти річним стажем роботи у Херсоні - Олексія Леонтьєва. На наступний ранок у хворого практично відновилася мова, покращилися та з’явились нові рухи у правій нозі.
Подібні операції – золотий стандарт надання допомоги при ішемічному інсульті вже на службі у населення Тернопільської області
Фото зі сторінки Департаменту охорони здоров'я Тернопільської облдержадміністрації у фейсбуці