Тамара Коблик

Унікальну операцію провели тернопільські лікарі

Подібні операції – золотий стандарт надання допомоги при ішемічному інсульті

Вперше у Тернопільській області медики нейрохірургічного відділення Тернопільської обласної психоневрологічної лікарні виконали операцію - тромбектомію з дрібних гілок лівої середньої мозкової артерії. Про це повідомили у Департаменті охорони здоров'я Тернопільської облдержадміністрації.

Пацієнт був доставлений до реанімаційного відділення ургентно. При надходженні у нього була відсутня мова та не рухалися праві кінцівки. При КТ-ангіографії був виявлений тромбоз лобної гілки лівої середньої мозкової артерії.

Спочатку лікарі зробили тромболізис, після якої у хворого відновилися рухи у правій руці та частково мова. Лікарі прийняли рішення виконати тромбектомію. 

В результаті тромбектомії, у хворого вдалося відкрити велику гілку лівої середньої мозкової артерії та відновити кровообіг по більшості судин басейну. Операцію провели лікарі-інтервенціоналіст Гаджальський В.В., асистент Журавльов О.Ф., анестезіолог Мусієнко А.М., під керівництвом завідувача нейрохірургічного відділення, лікаря з 20-ти річним стажем роботи у Херсоні - Олексія Леонтьєва. На наступний ранок у хворого практично відновилася мова, покращилися та з’явились нові рухи у правій нозі.  

Подібні операції – золотий стандарт надання допомоги при ішемічному інсульті вже на службі у населення Тернопільської області

Фото зі сторінки Департаменту охорони здоров'я Тернопільської облдержадміністрації у фейсбуці

Вибір читачів за тиждень

Відео