Орест Сарматський

В Мінюсті назвали «провісників» рейдерської атаки (Агроновини)

1101 (Copy)

Кожен власник бізнесу, який дійсно переймається долею своєї компанії, повинен вже сьогодні використати існуючі інструменти для захисту своєї компанії від потенційних рейдерських атак.

Про це заявила перший заступник міністра юстиції Олена Сукманова, говориться у повідомленні Мінюсту.

- Вже сьогодні кожен власник може захистити свій бізнес, використовуючи існуючі й доволі ефективні інструменти. Тому я закликаю усіх не чекати нових законів і не покладатися виключно на державу. Зробіть для початку, як кажуть, домашню роботу. Це вже значно спростить вам життя, — зазначила Олена Сукманова.

За її словами, для початку всім компаніям дуже важливо зробити аудит реєстрації активів для того, щоб переконатися, що із реєстрацією все гаразд і відповідно з правом власності також. А після цього — постійно моніторити стан реєстрації, додала Олена Сукманова.

- Також компаніям варто було б активніше використовувати такий інструмент захисту як корпоративний договір — документ, за яким учасники товариства зобов’язуються реалізувати свої права та повноваження певним чином, або утриматися від їх реалізації, — наголосила перший заступник Міністра юстиції.

Вона додала, що у корпоративному договорі прописується процедура викупу часток, акцій, правила виплати дивідендів, участь в управлінні, утримання від відчуження часток, акцій тощо.

- Важливо, що на відміну від статуту корпоративний договір є конфіденційним документом і його наявність значно ускладнить життя можливим рейдерам, — підкреслила Олена Сукманова.

Окрім того, перший заступник Міністра юстиції розповіла присутнім про фактори, які можна розцінювати як ознаки можливої рейдерської атаки і які повинні насторожити власника бізнесу.

- Серед таких провісників — конверти з чистими листами або рекламою, збільшення кількості різних перевірок як намагання отримати максимальну кількість документів, розповсюдження негативної інформації у ЗМІ, позови за різними підставами. Окрім того, серед таких маячків — пропозиції продати бізнес, навіть якщо власник не планує і не планував його продавати, скуповування ваших боргів та часте отримання інформації з реєстру про вашу компанію, — наголосила Олена Сукманова.

Основна проблема українського горіхівництва – думка

1102 (Copy)
1102 (Copy)

На сьогоднішній день глобальна проблема українського горіхівництва – це відсутність фахівців і бази. Таку думку висловив агроном Захар Курганов, що працює у великому горіховому саду в Миколаївській області, повідомдяє сайт agro-yug.com.ua.

Нагадаємо, що садівники можуть отримати близько $7,5 тис. грантової допомоги на інновації у господарстві.

- Наука зараз знаходиться у «замороженному» стані. Потрібно вже якимось приватним структурам намагатися якось розвивати цю справу, організовувати якісь консалтингові організації. У зародку воно все є, найголовніше, щоб була твереза оцінка всієї цієї діяльності. Тому що, на жаль, дуже часто стикаюся з банальними класифікаціями. Люди, які десь щось почитали, почули, півроку-рік чимось поцікавилися, і вже починають нав’язувати свою точку зору, як правильно, як прийнято, і йдуть від основної суті, – заявив він.

Курганов додав, що у них немає розуміння, що відбувається від етапу проектування саду до конкретно збирання врожаю в промислових масштабах. Немає прописаних технологій, і люди починають давати поради.

Десь щось комусь сказав і виходить зіпсований телефон. А насправді, це згубно, так як горіх не прощає помилок. Є у нього така особливість. Буває, що на якомусь етапі, особливо в ранньому віці до 5 років, була допущена якась глобальна помилка стратегічного призначення (елементарно: горіх посадили на тому грунті, для якого він в принципі не придатний, тому плодоносити та зростати на ньому йому буде важко. Стикався з такими ситуаціями, коли і відбір ґрунту робився, аналізи робилися, а насправді банально мало місце бути якесь упущення людей: аналіз зроблений неякісно і т.ін. Такі дрібниці ведуть до помилок і потім люди втрачають шалені гроші і не можуть зрозуміти, в чому причина, намагаються лікувати невиліковне. У цьому величезна проблема, – пояснив Захар Курганов.

Він також розповів, що є приклади, коли люди змушені запрошувати зарубіжних консультантів. Але зарубіжний консультант буде робити все по шаблону, який не завжди може бути накладено на певну територію, грунт, умови, і найголовніше – наш менталітет, вважає він.

- З нашими людьми важко працювати. Я бачив, як відбувається робота в інших країнах, коли труднощі виникають в перший рік, коли йде становлення, коли люди вникають і вирішують проблеми на «корені», – сказав горіховод.

Фото з відкритих джерел

Вибір читачів за тиждень

Відео