Орест Сарматський

В Україні дорожчає пшеничне борошно (Агроновини)

0301 (Copy)

З початку тижня українські переробники поступово підвищують ціни пропозиції на пшеничне борошно.

Після деякої стабілізації на українському ринку пшеничного борошна знову почав домінувати підвищувальний ціновий тренд, багато в чому викликаний попереднім подорожчанням сировинної бази та, відповідно, збільшенням витрат на виробництво готової продукції.

- Традиційно ключову підтримку цінам надало стрімке подорожчання пшениці з протеїном 12,5% на експортному ринку, вартість якої подолала позначки в 300 USD/т FOB і 8500 грн/т СРТ-порт на тлі активізації попиту імпортерів, затримки збиральної та неоднозначних перспектив виробництва (в т.ч. щодо якісних показників) у низці основних країн-експортерів, – прокоментувала ситуацію керівник відділу зернових та олійних ринків ІА «АПК-Інформ» Анна Танська.

 

В Україні завершується сезон реалізації лохини

0302 (Copy)
0302 (Copy)

Сезон реалізації лохини в Україні вже близький до завершення, що тягне за собою стрімке скорочення пропозиції цієї ягоди на ринку.

Про це повідомляють аналітики проєкту EastFruit.

Як зазначається, попит в даному сегменті залишається досить високим, що дозволило українським виробникам істотно підвищити ціни на залишкові партії лохини.

Вже на сьогоднішній день більшість садівників пропонують до продажу залишкові партії лохини. При цьому активний попит і скорочення пропозиції дозволяють їм укладати угоди на більш вигідних умовах, ніж тижнем раніше.

Зокрема, на даний момент виробники лохини вже ведуть реалізацію даної ягоди по 120-180 грн за кг ($4,49-6,73 за кг), що в середньому на 26% дорожче, ніж наприкінці минулого робочого тижня.

За словами виробників, у нинішньому році сезон продажів лохини в українських господарствах стартував у середньому на два тижні пізніше, що було пов'язано з несприятливими погодними умовами. При цьому, сезон реалізації даної ягоди вони завершують приблизно в ті ж терміни, що і в минулому році.

Незважаючи на подорожчання лохини в кінці сезону, на сьогоднішній день ціна на ягоду в середньому на 36% менша, ніж в аналогічний період минулого року. Таку цінову різницю, ключові гравці ринку пов'язують зі збільшенням валового збору лохини в поточному сезоні.

Фото з відкритих джерел

Вибір читачів за тиждень

Відео