Тамара Коблик

В Україні дорожчають імпортні помідори

Наразі ціни на тепличні помідори в Україні вже в середньому на 50% вищі, ніж в аналогічний період минулого року

В Україні на поточному тижні подорожчали імпортні помідори. Про це повідомляють аналітики проєкту EastFruit.

Головною причиною зростання цін в даному сегменті є недостатня пропозиція томатів на ринку. Також подорожчанню цієї продукції сприяє зростання цін на ці овочі безпосередньо в самій Туреччині з огляду на активізацію поставок до країн Євросоюзу.

У підсумку, на українському ринку ціни на імпортні помідори з початку минулого тижня зросли в середньому на 11%, і наразі ця продукція оптом в Україні пропонується до продажу по 84-100 грн/кг ($2,15-2,56/кг).

За словами гравців ринку, тенденція зростання цін на тепличні томати в Україні зумовлена підвищеним попитом на цю продукцію на тлі доволі низької пропозиції імпортного томату. Нагадаємо, що на українському ринку наразі, як і раніше, домінує турецька продукція, оскільки місцеві тепличні комбінати ще не почали сезон збирання цих овочів.

Варто зазначити, що наразі ціни на тепличні помідори в Україні вже в середньому на 50% вищі, ніж в аналогічний період минулого року. Однак продавці не виключають, що вже в другій половині поточного місяця зростання цін у цьому сегменті припиниться. Свою думку вони аргументують тим, що до цього моменту більшість українських тепличних комбінатів вийдуть на ринок з новим оборотом томатів.

Фото з відкритих джерел

Вибір читачів за тиждень

Відео