Орест Сарматський

В Україні курятина коштує дорожче, ніж свинина (Агроновини)

1001 (Copy)

Свинина за тиждень суттєво подешевшала, що зробило ціни на курятину вищими, ніж на цей вид м’яса.

Про це повідомляє PigUA.info з посиланням на дані Інфляційного барометра (показник регулярного моніторингу онлайн-цін на соціально значущі товари).

Зазначається, що у період з 25 лютого по 4 березня ціна на м’ясо птиці в Інтернеті знизилась на 1,01% до 97,92 грн/кг, а свинина подешевшала ще більше - на 6,18% до 96,28 грн/кг.

Онлайн-ціни на яловичину, сало та ковбаси були стабільними. Протягом тижня яловичину продають у середньому по 136,28 грн/кг. Сало в інтернеті в середньому коштує 132,23 грн/кг, а ковбаса - 182,42 грн/кг.

Курятина в онлайн-магазинах від початку року здешевшала на 13,88 грн/кг (12,42%). Свинина втратила в ціні 7,66 грн (7,37%). За той же період (з 1 січня по 4 березня) сало подорожчало на 1,33 грн (1,02%). Яловичина стала дорожчою на 8,66 грн (6,79%), а середня ціна на ковбаси підвищилась на 9,65 грн (5,59%).

За прогнозами виробників свинини, цього тижня ціни дещо зростуть, утім суттєвих змін на ринку не передбачається.

У січні Україна збільшила експорт аграрної продукції на 22%-

За результатами січня поточного року експорт продукції АПК склав $1,7 млрд та продемонстрував зростання майже на 22,5%.

Про це повідомила в.о. Міністра аграрної політики та продовольства України Ольга Трофімцева, передає прес-служба відомства.

- За результатами першого місяця 2019 року український аграрний експорт продовжив зростання та збільшився на $321 млн порівняно з січнем 2018 року, – заявила Трофімцева.

За її словами, лідерами українського сільськогосподарського експорту традиційно залишаються зернові культури з часткою 44,6% в загальній структурі аграрного експорту, олії – 19,8% та насіння олійних культур – 9,7%.

- На що я б хотіла окремо звернути увагу, це на зміни в регіональній структурі експорту АПК. На перше місце серед наших ринків збуту вийшли країни ЄС, куди ми за січень поточного року експортували продукції на $668 млн. Країни Азії поступились нашим європейським сусідам з результатом трохи більше ніж $641 млн, а третє місце у країн Африки, куди український агроекспорт склав за цей період $292,2 млн, – відзначила в.о. Міністра.

Вона додала, що, зважаючи на позитивні тенденції в експорті продукції АПК та його важливість з точки зору формування валютних надходжень, потрібно звернути увагу на проблематику експортної логістики, в першу чергу залізничної, особливо для зернових і олійних.

- З огляду на те, що критичні питання в логістиці залишаються на порядку денному, Мінагрополітики з представниками сектору вирішило відновити регулярну роботу міжвідомчого штабу з оперативного вирішення питань логістики у сільському господарствіі фокусуватись в його роботі не лише на вирішенні поточних робочих питань, але й на роботі над більш стратегічними темами аграрної логістики, – зауважила Трофімцева.

1002 (Copy)
1002 (Copy)

Згідно даних Мінагрополітики, до п’ятірки основних країн-імпортерів української аграрної та харчової продукції в січні ввійшли (за обсягом експорту у вартісному еквіваленті): Єгипет – $153,6 млн, Нідерланди – $149,9 млн, Індія – $143,9 млн, Іспанія – $135,8 млн, Туреччина – $112,3 млн.

- За цей період імпорт харчової продукції також збільшився порівняно з січнем 2018 року на 9,5% та склав $462,6 млн. Найактивніше Україна імпортувала плоди, горіхи, рибу, тютюн та вироби з нього, какао боби та шоколад, зернові злаки, каву, чай, прянощі та олію, – додала Трофімцева.

Фото з відкритих джерел

Вибір читачів за тиждень

Відео