В Україні розширюються промислові площі під шипшиною (Агроновини)
Кооператив «Горіх Причорномор'я» на Одещині висаджує 80 га шипшини, ця площа стане найбільшою в Європі плантацію цього дикоросу.
Про це повідомив AgroPortal.ua директор Першого інвестиційного кооперативу «Горіх Причорномор'я» Павло Тулба.
«Наразі ми шукаємо партнерів, яких забезпечимо посадковим матеріалом, закладемо площі і будемо супроводжувати насадження, відповідно до агрономічних технологій. Таким чином ми плануємо забезпечити свої переробні потужності сировиною і водночас налагодимо збут для тих, хто вирощує шипшину. Вже через рік наші партнери зможуть постачати зібраний урожай нам на переробку», — зазначає Павло Тулба.
За його словами, урожайність шипшини коливається від 1 до 4,5 кг з куща. При цьому на 1 га знаходиться 6600 кущів. Все виробництво повністю механізовано від обрізання до збору врожаю.
Павло Тулба відмічає, що наразі проблема в тому, що шипшина не вважається сільськогосподарською культурою в Україні. Тому зараз компанія намагається через Мінагропрод визнати шипшину сільгоспкультурою, а паралельно реєструє власний сорт, щоб отримати ліцензію на вирощування.
Промислові виробники свинини нарощують оберти
Обсяги виробництва м’яса свиней сільськогосподарськими підприємствами продовжують відновлюватись: у січні-лютому українські виробники свинини покращили доробок на 6% у порівнянні з аналогічним періодом попереднього року.
Про це повідомляє аналітичний відділ Асоціації свинарів України (АСУ), з посиланням на дані Держстату.
«Протягом перших двох місяців року промислові виробники свинини реалізували на забій 732,4 тис. свиней. Це більш ніж на 38 тис. голів чи 5,5% більше ніж роком раніше. Окрім кількості тварин, реалізованих на забій, збільшилась і їх середня маса (+1% до 109 гол.), що дозволило сукупну масу пропозиції живця наростити на 6,6% — до 80,1 тис. т. Аналогічні зміни торкнулися і обсягів вирощування свиней», — говориться у повідомленні.
Збільшення маси отриманого приплоду на 1,9% та приросту свиней на 6,7% дозволило збільшити сукупні обсяги вирощування на 6,6% чи 5,3 тис. т — до 87,8 тис. т, коментують в АСУ.
«Ці позитивні зміни відбуваються на тлі поступової «реабілітації» промислового поголів’я свиней в Україні. Так, станом на початок березня сільськогосподарські підприємства утримували 3,49 млн свиней, що на 0,13 млн гол. (чи 3,8%) більше, ніж на відповідну дату 2018-го. При цьому, присадибне свинарство продовжує «втрачати позиції». Так, чисельність утримуваного у господарствах населення свинопоголів'я оцінюють у 2,5 млн (-6,1% у порівнянні з березнем 2018-го), що складає 42% загальної чисельності цих тварин в Україні», — додали в АСУ.
Фото з дописів