Орест Сарматський

Вчені вперше виростили м'ясо в космосі (Агроновини)

1101 (Copy)

Ізраїльські науковці зі стартапу Aleph Farms вперше виростили м'ясо на Міжнародній космічній станції.

Про це повідомляє hromadske.ua з посиланням на CNN.

Як зазначає CNN, для Aleph Farms це крок до створення екологічного м'яса без забою. М’ясо виростили на відстані 399 км від будь-яких природних ресурсів.

– На Землі дослідники взяли клітини у корови. Тоді на космічній станції за допомогою 3D-біопринтера науковці відтворили з клітин м’язові тканини. Вчені намагалися відтворити природний процес регенерації клітин м’язів у тілі тварини, – йдеться в повідомленні.

У майбутньому технологію планують застосовувати, щоб вирощувати м’ясо для людей, які проживають на космічній станції.

У Aleph Farms припускають, що їхню продукцію можна буде купити через 3-4 роки.

В Україні зріс попит на якісні та промислові яблука

Садівники зазначили, що минулого тижня зріс попит на якісні яблука. Але ціни підвищилися лише на такі сорти, як Голден, Ренет Симиренка і Гала. Про це повідомляє fruit-ukraine.org.

Наприкінці минулого робочого тижня яблука сорту Голден продавали за ціною 10-12 грн/кг ($0,40-0,48/кг), що в середньому на 9% дорожче, ніж наприкінці минулого робочого тижня. Сорт Ренет Симиренка коштував 8-12 грн/кг ($0,32-0,48/кг), що в середньому на 40% дорожче, ніж тижнем раніше. А сорт яблук Гала за минулий тиждень подорожчав у середньому на 26% і основні угоди укладалися по 8-12 грн/кг ($0,32-0,48/кг).

– Позитивна динаміка в даному сегменті пов’язана, перш за все, з сезонним скороченням пропозицій осінніх сортів, які традиційно пропонуються дешевше, ніж більш цінні зимові яблука, – йдеться в повідомленні.

Також варто відзначити, що зростання цін в Україні спостерігається і в сегменті промислового яблука. Так, станом на 4 жовтня, ціни на сировину стартували від 2,5 гр /кг ($0,10/кг), а в разі доставки на завод і зовсім досягали 3,8 грн/кг ($0,15/кг). Для порівняння: два тижні тому промислове яблуко надходило на заводи за ціною 2-3,2 грн/кг ($0,08-0,13/кг) в залежності від умов поставки. Як відзначають самі учасники ринку, подальше підвищення цін на промислове яблуко вимушений захід. Пропозиція сировини на ринку вкрай обмежена, тоді як попит виробників концентрату залишається досить високим.

Фото з відкритих джерел

Вибір читачів за тиждень

Відео