На Великдень тернополянка святила паски в Лівані (фото, відео)

4923df8012c7fc5c2df3b3e6bfabe4c3

Тернополянка розповіла про те, як у Лівані святкували Великдень та освячували паски.

З ініціативи посольства України в Лівані 8 квітня в головній церкві Монастиря Ель Нуріє поблизу Бейрута для української громади відбулася Великодня літургія українською мовою за участі українських священиків та церковного хору з посвяченням великодніх кошиків, пише ТеНьюс.

Відео і фото з освячення пасхальних дарів виклала в соцмережі колишня тернополянка, яка мешкає у Бейруті.

"Для мене це була велика подія, адже вперше,відколи я тут, вдалося побувати на богослужінні українською мовою. Коли чуєш рідною мовою службу тут, коли вже і наче не очікував і звик до іншої мови, то ще багато разів підсилює відчуття! Я би колись не зрозуміла, як то важливо, чути рідну мову", - сказала пані Ольга в коментарі прес-службі єпархії.

За її словами, українська громада у Лівані відчуває велику підтримку з боку посольства України й, зокрема, посла Ігоря Осташа.
«Разом з дружиною вони багато усього цікавого тут в Лівані для українців роблять», - зазначила колишня тернополянка.
За легендою,однієї зимової ночі два моряки плили морем і потрапили у сильний шторм. Думали, що загинуть, і у відчаї почали молитися. Але раптом їм явилася Діва Марія зі світлом і скерувала їх до берега. З вдячності за порятунок моряки спорудили на горі маленьку капличку і назвали її «Владичиця Світла». Це сталося у 4 столітті. Православний монастир на честь Владичиці світл на цьому місці, у селищі Хамат поблизу столиці Лівану Бейрута, було споруджено у 17 столітті.

Фото та відео з допису

Вибір читачів за тиждень

Відео